قانون جاذبه در موفقیت

دانلود پایان نامه
در این که ما میتونیم به اون چیزی که فکر می کنیم تبدیل شیم هیچ شکی نیس. رویاهای بزرگ و عجیب و غریبی تو ذهن ما هست که به اونا فکر می کنیم و می تونه به واقعیت بپیوندد.
اینجاه که میتونیم از قانون جاذبه به نفع خود استفاده کنیم. با درک درست از قانون جاذبه و با یک ذهن باز و محاصره امکانات دور میتونیم به یک فرد موفق و امیدوار تبدیل شیم.
اینکه شما در وضعیت فعلی چه جوری زندگی می کنین مهم نیس، چیزی که مهمه اینه که بدونین واسه رسیدن به اوج و پیشرفت بیشتر و موفق شدن به این باور برسین که واسه آدم هیچ سقف و محدودیتی وجود نداره و پتانسیل خود واسه رسیدن به رویاها و اون چیزی که شما رو خوشحال می کنه رو درک کنین.
با پی بردن به این مسائل شما کلیدهای قانون جاذبه رو کشف کردین.
شما ممکنه با دیدن افرادی که به دنیا با دید نثبت نگاه می کنن متعجب شید. کسائی که همیشه لبخند به لب دارن حتی زمانی که شما فکر می کنین وضعیت خیلی تاریک و دلگیره.
این افراد نمونه ایستادگی و شور و شوق ابدی هستن که می تونن تموم این انرژی مثبت خود رو به شما انتقال دن.

با ذهن باز و افکار مثبت به کشف قانون جذب در دور خود برید.
با ذهن باز و افکار مثبت به کشف قانون جذب در دور خود برید.

ذهن خود رو باز کنین، این کار نه تنها به گسترش تفکر شما کمک می کنه بلکه فرصتای بی اندازه و محدود کردن جلو شما در زندگی رو واسه شما نمایان می کنه و به شما کمک می کنه که به چیزی که می تونین انجام بدین ایمان و باور بیشتری داشته باشین.

قانون جاذبه و یافتن شغل
جالبه کسائی که هم حالا مشغول انجام کاری هستن، در جستجوی شغل به موقعیتای بهتری برخورد می کنن و شانس بیشتری واسه گرفتن شغل بهتر دارن.
دلیل اون اینه که کسائی که الان شاغل هستن اعتماد به نفس بیشتری دارن و ایمان بیشتر به پیدا کردن موقعیت مناسب تر.
اما کسائی که بیکار هستن بیشتر دارای افکار منفی در ناخودآگاه خود بوده و به دنبال موقعیتای عالی بی تن دادن به کارهای کوچیک هستن.
این نمونه ایه که می تونه نقش دهن باز کن احساسات بر رشد شخصی شما رو نشون بده.

سعی واسه موفقیت
اگه به دنبال موفقیت در جنبه های کوچیک زندگی باشین می تونین به مرور به پیشرفتای بزرگ دست پیدا می کنین و این وابسته به نوع نگاه شما به قابلیتای خودتون داره.
به عبارت آسون تر شما اون چیزی هستین که فکر می کنین.
مطمئن باشین که شما باهوش و توانا هستین و شکست رو هیچ وقت نپذیرید و از اون به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنین.
ذهن شما مثل یک آینهه، تصویری که می خواین از خود ببینین رو به بقیه مشخص کنین.
ذهن خود رو پر از افکار و اندیشه های مثبت کنین.
به تواناییای خود شک نکنین. در هر حالتی که هستین ذهن خود رو با افکار مثبت پرورش بدین تا زمانی که به موفقیت دست پیدا کنین.
وسایل روانی مثل تشویق و تایید می تونن در تحقق رویاهای شما نقش پررنگی داشته باشن.
ظرفیت خود رو واسه رسیدن به اهداف شخصی خود درک کنین و به اون پر و بال بدین.
شما شایسته هستین که زندگی خود رو تحت کنترل داشته باشین و واسه بهتر شدن اون سعی کنین.
با درخشش انرژی مثبت و فکر کردن به اون چیزی که می خواین می تونین شادی، عشق، ثروت و…. رو بدست آورید.

چیجوری اعتمادبه نفس بالایی داشته باشیم ,با این فرضیات:
من درسم رو در پونزده سالگی ترک کردم ,درست.
ولی اگه الان بخوام ادامه دهم و اگه برایم لازمه که ادامه دهم, خیلی بهتر نتیجه میگیرم.
چون که سنم بالاتره و چون قدرت و تجربه ام بیشتر شده بهتر می تونم از پس امتحانات بربیایم.
کلاسای وقت گیر,هم لازم نیس بروم.
درسته که تموم وقت سرکارم هستم .
ولی باز به کارمورد علاقه ام میپردازم.
چون دوست دارم فلان کاررا,پس براش وقت کافی پیداخواهم کرد.
درسته که فلان کس قوی و مطرحه.
ولی من هم آدم با ارزشی هستم و توانمندی هاو لیاقتام هم ارزش دیده شدن داره.
من همینطوری که وزنم بالا هست هم مهم و دوست داشتنی هستم .
ولی وزنم رو کم می کنم که به سلامتی خودم کمک کنم.
چراکه خیلی زیاد خودم رو دوست دارم.
رییسم من رو دوست نداره.
اما من اینقدری به توانمندیا و درستکاری خودم ایمان دارم که مطمئنم خواهم درخشید.
من دوستای خوبی ندارم, چون درمسیر قرارگرفتن ادمهای مثبت و مناسب نبودم.
حالا که تصمیم به رشد خودم گرفتیم شک نداشته باشین با ادمهای مثبتی هم برخورد خواهم کرد.
خودتون مقایسه کنین.

کسی که این فرضیات رو باور می کنه؟
یا کسی که فرضیات بالاتر رو مقایسه می کنه؟
کدوم رو باور داشته باشه بهتر عمل می کنه؟
واسه اینکه بدونین چیجوری اعتمادبه نفس بالایی داشته باشیم اول خودتون رو باورکنید!
جالبه بدونین همه تصور فرد هستن و واقعیت ان چیزیه که باور می کنه.

 

شما به طور آگاهانه واسه تفکر مثبت تمرین می کنین؟ شما از اون دسته افرادی هستین که هر روز آگاهانه رفتار خود رو انتخاب می کنن؟ اگه جواب شما بله باشه، من شما رو تشویق می کنم که به این کار خود ادامه بدین چون در راه درستی قرار دارین.

اما اگه جواب شما منفی باشه، به خودتون بگید که حالا می تونین نگاه های خود رو انتخاب کنین. متأسفانه، بیشتر ما تمایل داریم که شرایط ما، نگاه ما رو واسه ما انتخاب کنه.

شما این فرصت رو دارین که تصور مثبت خود رو تمرین کنین. چرا؟ چون شما توانایی ایجاد یک نگاه شادی و جوی که به شما کمک می کنه رو دارین.

اگه بیشتر این کار رو انجام میدید، توانایی ذهنی خود رو واسه ایجاد سعیای آگاهانه واسه خوشحال تر شدن تقویت می کنین.

شما حق انتخاب بین یادگیری واسه اثبات نقاط ضعف خود رو دارین و یا به افکار منفی اجازه بدین که باعث ناراحتی شما شن و شادی شما رو کاهش دن. با دوری از ضعفای خود، احساسات و عواطفی که با اونا همراهه رو پشت سرتون می ذارین. این به اون معنیه که شما از اثرات ویرانگر اونا که زندگی شما رو تحریک کردن آگاه می شید.

چرا باید ذهن خود رو واسه تفکر مثبت تمرین بدین؟

هنگامی که در حال انجام کارهای روزانه خود هستین، ذهن شما در گذشته و در آینده می شه، خیلی کم در حال حاضره و ، لحظه الان تنها لحظه ایه که در اختیار شما قرار گرفته، هیچ لحظه دیگری وجود نداره.

پس ذهن شما در تموم جهات میره. اما زمانی که افکار خود رو آگاهانه ببینین، تصمیم می گیرین که الان باشین.

شما می تونین این تمرین رو تنها با آموزش، ایستادگی و نظم و انضباط در اختیار داشته باشین. اگه می خواید مسابقه زندگی خود رو با موفقیت انجام بدین، باید کارکرد ذهن و افکار خود رو در نظر بگیرین. افکار و احساسات فعلی شما دلایلی دارن و اگه می خواید دلایل اونا رو بدونین، باید مجهز باشین، به همین دلیله که اول باید ذهن خود رو واسه تفکر مثبت تمرین بدین. اینجا پونزده راه قوی واسه تمرین ذهن به خاطر تفکر مثبت واسه کمک به شما در انجام کاری که باعث خوشحالی و اشتراک این شادی با بقیه می شه رو میگیم.

1 افکار خود رو بررسی کنین

تبدیل به یک ناظر از افکار خود شید. افکار شما احساسات، احساسات و نگاهاتون رو تولید می کنن و اگه سعی کنین به اثرات اونا بچسبید و یا بدتر از اون اگه بخواهید اونا رو سرکوب کنین اثر بدتری روی شما خواهند گذاشت.

“سعی نکنین افکار خود رو سرکوب کنین و اونا رو از ذهن خود بیرون کنین، چون این دقیقه به همون معنیه که بخواهید آب سخت رو با اتو کردن نرم کنین؛ با این کار فقط اونو بیشتر پریشون می کنین.” -آلان واتس

 2 یک عمل مثبت در روز

با منظم کردن ایده های خود شروع کنین. یک اقدام روزانه ی شما، خلاص شدن از چیزای وحشتناک و افکار منفیه. لیستی رو از چیزای دلپذیر و کارایی که دوست دارین انجام بدین رو تهیه کنین. هدف اینجا فعال کردن احساسات مثبته.

 3 یاد بگیرین که خودتون رو دوست داشته باشین

اگه می خواید شرایط رو عوض کنین و به جلو حرکت کنین، باید از خود شروع کنین؛ چون قبل از امید به اینکه بقیه شما رو دوست داشته باشن، این شما هستین که باید خود رو در هر شرایطی دوست داشته باشین و به خود احترام بذارین.

این وقتیه که شما شروع به دوست داشتن خود می کنین، با پرورش یک ذهن مثبت (افکار مثبت) و احساس اعتماد به نفسی که می تونین به بقیه منتقل بدین مراقب خودتون باشین.

اما اگه نتونین خودتون رو دوست داشته باشین، از عقب افتادگی ذهنی و دیگر افکار منفی خود و بقیه رنج میبرین؛ روابط ناسالم رو با خود و بقیه ایجاد می کنین، چون به خود اطمینان ندارین. اگه خود رو دوست نداشته باشین، از ناامنی و پس استرس رنج می برین. این واقعاً حلقه خودویرانگریه.

ما همه ضعف هامون رو داریم و این بخشی از آدم بودنه و به همین دلیله که شما باید به همون اندازه که بقیه رو تشویق می کنین خود رو هم تشویق کنین.

هنگامی که شروع به تمرین ذهن خود رو واسه تفکر مثبت کردین، همونجوریکه افکار مثبت به طور طبیعی ذهن شما رو پر می کنن احساس اعتماد به نفس می کنین.

 4 ذهن خود رو واسه تفکر مثبت از راه مدیتیشن تمرین بدین

مدیتیشن یکی از قوی ترین راه ها واسه تمرین ذهن شما واسه تفکر مثبته. فواید مدیتیشن قطعیه و ذهن رو به دلیل اینکه با خوبی پر می کنه، آروم می سازه.

مدیتیشن ذهنی به شما یاد می ده که چیجوری متمرکز بمونین. اعتماد به نفس شما رو نسبت به خودتون بیشتر می کنه و با از این راه بقیه هم آسون تر می شید.

 تمرین مدیتیشن ذهنی شما رو به کمال میرسوند، چون شما میدونید که شادی پایدار در زندگی در اشیای بیرونی پیدا نمی شن.

شما متوجه می شید که مرکز دنیای خود هستین و پس مسئولیت کلی اون چیزی که هستین رو بر عهده می گیرین نه اون چیزی که دارین.

 5 در دور خود کار نه انجام بدین

“با اتحاد در بین خودشون، موجودات مجرد صلح عالی دریافت می کنن بعد تموم این زمین مثل یک خونه می درخشد. هنگامی که همه آدما، موجودات مجرد به همدیگه احترام برابر بذارن و احساس اتحاد بین خود داشته باشن، صلح و هماهنگی زیاد به وجود میاد. بعد تموم این زمین مثل یک خونه می درخشد. کل دنیا مثل یک خونه مسکونی از همه خونواده ی آدم می درخشد. ” -سری رامانا ماهارشی

هنگامی که شادی خود رو با بقیه به اشتراک می ذارین، به طور کامل صلح پایدار رو تجربه می کنین. احساسات و احترام متحدانه ی خوب، بروز بالغ تجربه انسانه.

طوری که تموم دنیا با هماهنگی یک هزار نور نورانی می شه و ما اتحاد و نگاه عاطفی هوشمندانه انجام می کنیم.

ما همیشه باید آماده دراز کردن دست صمیمی و حمایت همیشگی از همسایگانمان خود باشیم.

یعنی، زمانی که شما یه قدم به خاطر تمرین ذهن خود واسه تفکر مثبت برمی دارین، کل دنیا رو مثل یک خونه ی مسکونی از خونواده ی آدم می ببینن. شادی، شادی به ارمغان میاره.

 پس هنگامی که شما خوشحال هستین، شادیای خود رو به بقیه و تموم آدمی منتقل می کنین.

 6 همه چیز خوبه همین جا و الان

“همیشه در قلب خود به یاد داشته باشین که همه چیز خوبه و همه چیز همونجوریکه باید پیش میره. شما روشن و در حال درخشش هستین. شما خورشید پشت ابرها هستین. شادی کنین! همه چیز خوبه. “- رابرت آدامز

هنگامی که شما افکاری منفی، نگرانی و گناه دارین، نمی تونین از لحظه حاضر لذت ببرین چون شما از گذشته پشیمون هستین و یا از آینده ترس دارین.

اما الان، شما فرصت خود بودن یعنی خوشحال بودن رو دارین. فقط کافیه ذهن خود رو به طرف درون و باطن خود نگه دارین.

اکخارت توله در کتاب «قدرت زمان حال» می نویسه: “کسایی که ثروت واقعی خود رو که شادی پرانرژی و صلح عمیق و پایسته همراهه پیدا نکرده ان، فقیر هستن حتی اگه از دید مادی غنی باشن.

اونا ذهن رو به طرف بیرون منتقل می کنن تا کمی از لذت و رضایت رو جمع آوری کرده و از این راه بتونن احساس تایید، امنیت و دوست داشته شدن کنن، در حالی که اونا در خودشون گنجایی رو مخفی می کنن که نه تنها همه این چیز رو شامل می شه، بلکه بی آخر گران تر از هر چیزی که دنیا می تونه به اونا ارائه دهده. “

 7 تا اونجا که می تونین بخندین

هوتی (بودای خنده) یک استاد بود که در قرن دهم زندگی می کرد. استاد از شهر به شهری دیگر می رفت تا شادی و خوشبختی رو گسترش بده. اون همیشه در پشت خود یک کیسه پارچه ای شامل اسباب بازیای کوچیک و شیرینی حمل می کرد و به مردم می داد. کودکان و بزرگسالان در دور اون جمع می شدن تا اون اسباب بازیا و آب نباتا رو از اون بگیرن اون بعد کیسه خود رو روی زمین می گذاشت و به آسمان نگاه کرد و می خندید.

خنده اون خیلی مسری بود طوری که همه دورش هم دیوونه وار می خندیدند. این روش اون واسه گسترش شادی و خوشحالی بود.

کیسه های پارچه ای پر از اسباب بازی نشون دهنده مشکلات جهانه. هنگامی که بارهای خود رو روی زمین قرار میدید، آزاد کردن مشکلات رو تمرین می کنین و خنده به شما در کاهش مشکلاتتان کمک می کنه.

الان خنده به عنوان بهترین دارو در تولید تغییرات بیوشیمیایی قابل توجه و مفید واسه بدن شناخته شده.

این که مریضی شما فیزیکی یا روانیه، خنده می تونه به شما کمک کنه که چمدون سنگین خود مثل استرس، ناامیدی یا عصبانیت رو زمین بذارین. خنده اثر فیزیولوژیکی و روانی خیلی مثبت داره.

به یاد داشته باشین، خنده مسریه و هنگامی که شما می خندید، علاوه بر اثرات مفید بر سلامتی، انرژی و طنز خوب رو در دور خود پخش می کنین، درست مثل راهب هوتی.

 8 خیالات علیه قدرت اراده

“هنگامی که تصور و اراده در درگیری با هم قرار می گیرن، خیلی مخالف هم هستن، همیشه تخیله که برنده می شه، بی هیچ گونه استثنائی” – امیل کوئی

چرا تخیل قوی تر از ارادهه؟ واسه جواب دادن به این سؤال، من همیشه این مثال رو به دانشجویانم می گم.

من به اونا می گم که به یک فیل فکر نکنن!

چه اتفاقی میفته؟ شما ناگزیر به یک فیل فکر می کنین.

چیجوری می تونیم اونو توضیح دهیم؟ ، اگه تصور و اراده فرد در اختلاف باشه، تخیل همیشه در جنگ پیروز میشه.

امیل کوئی بیشتر از این تصویر (پیاده روی تخته) واسه توضیح قدرت تخیل روی قدرت اراده استفاده می کنه:

ما همه می تونیم بی هیچ مشکلی روی یک تخته چوبی دراز روی زمین راه بریم.

حالا، می تونین همین کار رو با سهولت انجام بدین اگه تخته چوب بزرگ بین دو آسمان خراش در خیابون آویزون شده باشه؟

جواب مطمئناً منفیه. هنگامی که “قدرت اراده” و “تخیل” در اختلاف هستن، تخیل قوی ترینه.

با وجود تموم سعیامون، ترس از سقوط مانع انجام آگاهانه عملی خیلی آسون راه رفتن روی یک خط مستقیم می شه.

بیشتر مردم زمان زیادی رو صرف گفتن چیزایی که نمی خوان به جای چیزایی که می خوان به خود می کنن.

اما اونا متوجه نمی شن که به هر حال، این اونا هستن که چیزایی که در زندگی شون اتفاق میفته رو میسازن.

اونا می تونن تموم ارادهایی که می تونن جمع آوری کنن، نتایج همیشه برابر هستش. تخیل اونا با افکار منفی و ترس از شکست روبرو شده.

ذهن با تصاویر کار می کنه نه با کلمات. وقتی افکار منفی دارین، فقط تصاویر منفی تولید می کنین. خیالات انسانی ماده مخفی کارکرد زندگیه. بیایید ببینیم که ابراهیم هیکس در مورد این چه می گه. هنگامی که شما احساسی منفی دارین، نباید اونو رد کنین، برعکس، این یک گنجه و باید به هر روشی بررسی شه.

دلیل حضور و اهمیتش رو بررسی کنین و اندیشه هایی که این احساسات تولید می کنه رو مورد بازرسی بذارین. بعد توجه خود رو به چیزی که واقعاً می خواید متمرکز کنین.

افکار مثبت و احساسات ظاهر می شه و احساسات منفی کم کم محو می شن.

 9 شکست دادن مقاومت به تغییر

ما همه بعضی وقتا طرفداران و بعضی وقتا مخالفان تغییر هستیم. این طبیعیه.

دلیل اون آسون ست. هر فردی دارای شخصیت، فرهنگ شخصی، تاریخ شخصی و یا باور شخصیه که با بقیه فرق داره.

واسه فردی تغییر می تونه یک کشف سودمند باشه در حالی که همون تغییر باعث استرس و استرس در شخص دیگری می شه.

واقعا، با داشتن هیچ منبع معمولی که بشه به اون پایبند بود، تغییر می تونه منبع ترس و بی ثباتی باشه.

مقاومت به تغییر می تونه منبع استرس و استرس همیشگی باشه، به ویژه هنگامی که تصمیم گیریا انجام می شن. به همین دلیله که شما باید ذهن خود رو واسه تفکر مثبت تمرین بدین. این کلید زندگی بهتره.

 10 پذیرش

احساسات و احساسات فعلی شما نتیجه افکار و اقدامات قبلی شمان.

کلید تموم تغییرات آینده شما طبق پذیرش وضعیت کنونیه.

این ممکنه واسه بعضی افراد ظالمانه باشه و یا شنیدن یا پذیرفتنش واسه بقیه سخت باشه، اما دنیا همین گونه کار می کنه. این قدرتمندترین قانون در جهانه.

“شما یک خالق هستین؛ شما با هر فکری خلقت می کنین. با توجه به قانون جهانی جاذبه، به ذات هر چه که توجه کنین اونو جذب می کنین- چه خواسته باشه یا ناخواسته و پس، شما بیشتر به طور پیش فرض این کار رو انجام میدید. اما می تونین طبق احساسی که دارین بدونین اون چیزی که شما جذب (ایجاد) می کنین چیزیه که مایل اون هستین یا چیزی نیس که با اون تمایل دارین. (توجه شما کجا متمرکز شده؟) -ابراهام هیکس

حالا، هر چه وضعیت فعلی شما باشه، باید به جلو برید و کلید تغییر اون پذیرشه. شما مسئول همه چیزایی هستین که زندگی تون رو میسازن.

شما تموم افکار خود، همه احساسات خود، تموم احساسات خود رو قبول می کنین.

پذیرش آزاد کردنه. بارهای خود رو روی زمین بذارین و سبک به بقیه زندگی خود سفر کنین.

پذیرش این نیس که اینجور افکار یا احساسات قضاوت شن.

پذیرش خوشحال شدن اینجا و اکنونه. خنده ی بودا رو یاد داشته باشین، این پذیرشه.

 11 خواسته کمک و راهنمایی کنین

“هرچقدر که ما بار مسئولیت رو بر خدا واگذار می کنیم، اون همه اونو تاب میاره.

از اونجا که خدا قدرت تصمیم گیری عالی همه فعالیتا رو به دوش می کشه، چرا ما باید به جای واگذاری به اون، به طور همیشگی فکر کنیم – باید این کار رو انجام دهم یا باید به روش دیگری انجام بدم؟

“وقتی میدونید که قطار همه بارها رو حمل می کنن، چرا باید با حمل چمدون روی شونه های خود رنج ببرین؟” -سری رامانا ماهارشی

چمدون پر از استرس و ناامنی خود رو روی زمین بذارین و خودتون باشین، خوشحال باشین.

به خدا اعتماد کنین اون با کمال میل دوست داره که تقاضاهای شما رو تا زمانی که به صلاح خودتون باشه، اعطا کنه.

با داشتن خدا به عنوان یک راهنما، شما هیچ دلیلی ندارین که باور کنین یا بگید که نمی تونین این یا اونو انجام بدین.

شما می تونین این کار رو اینجا و حالا انجام بدین. همه چیز با خدا قابل دستیابیه. پس از همه، خدا در توست.

 12 هنگامی که سقوط می کنین، بلند شید و دوباره امتحان کنین

هنگامی که در راه خود لغزیدید، یاد بگیرین که بایستید و حتی قوی تر از قبل باشین، به جای اینکه از لغزیدن و ماندن روی زمین واسه خود احساس تأسف کنین.

زندگی مثل امواجه، فراز و نشیبای پشت سر هم داره. ما این توانایی رو داریم که وقتی که همه چیز خوب پیش نرفت سرتون رو بالا ببریم.

با وجود شکستای دوری ناپذیر، زندگی یک ماجراجویی فوق العاده و رقابت برانگیزه. با عزم و ایستادگی، همیشه آماده واسه مقابله با رقابتا هستیم اما واسه این کار باید ذهن رو واسه تفکر مثبت آموزش داد.

 13 روز خود رو نظم کنین

روزها خیلی سریع می رن و ما زود به وسیله وظایف زندگی روزمره، یعنی کار، کودکان، کارهای خونه، خرید، بیرون رفتن و لیستای طولانی پایمال می شیم.

راه حل همه اینا یادگیری سازمان دهیه.

گفتن اون از انجامش آسون تره. اما با چند ایده و تمرین، می تونیم با هر شرایطی مقابله کنیم.

هنگامی که با وظایف روزانه غرق می شید، این می تونه منافع افکار و احساسات رو همراه با این وظایف بسازه.

بهترین راه حل اینه که روز خود رو برنامه ریزی کنین.

بیشتر مردم روز خود رو برنامه ریزی نمی کنن، اونا لیست مبهمی رو تو ذهن خود شکل میدن و بیشتر کارا رو به روزهای بعد میندازن.

شما نباید فقط کارهای روزانه خود رو تو ذهن نگه دارین، بلکه باید فهرستی از کارهای روزانه خود روی یک ورق کاغذ یا یک دفتر که همیشه با خود حمل می کنین داشته باشین.

به یاد داشته باشین که شما نمی تونین تموم کارهای خود رو در یک روز انجام بدین. از طرف دیگه، باید وظایفی که واسه روز خود برنامه ریزی کردین رو به اتمام برسونین.

واسه این کار مطمئن شید که اهداف روز به طور روشن تعریف شدن و در یک زمان یک کار رو انجام بدین.

اگه این نگاه رو انجام کنین، از بعضی احساسات ناامیدی و خشم خودداری می کنین.

 14 بر نیمه ی پر لیوان تمرکز کنین

هرکی ترس و استرس خود رو داره، این بخشی از زندگیه، اما این نگاه شماس که پتانسیل موفقیت شما رو تعیین می کنه.

مشاهده ی جنبه ی خنده دار یک وضعیت، بالاتر از تفکر مثبته.

“این نگاه شماس و نه توانایی شما که ارتفاع شما رو تعیین کنه.” زیگ زیگلار

هر انسانی فرصتی واسه تغییر زندگی داره، چون همه ما ظرفیت و توانایی شکست دادن مشکلات رو داریم.

زندگی یک رودخانه طولانی و آروم نیس، اما هنگامی که به طرف روشن نگاه می کنین، به شما اجازه می ده تا به موفقیتای جدید برسین و فرصت شکوفایی و تکامل رو به شما می ده.

شما شکست خورده اید چون که چیزای جدید رو امتحان کردین و تمرکز بر قسمت روشن به شما این امکان رو می ده تا بر مشکلات خود پیروز شدین و دوباره شروع کنین و شما واسه شروع تازه آماده هستین.

 15 ذهن خود رو واسه تفکر مثبت از راه تشکر تمرین بدین

” از راه تشکر از لحظه حاضره که بعد الهی زندگی باز می شه.” -اخارد توله

تشکر چیه؟ یک تعریف آسون اون شناخته شدنه، احساسات محبت آمیز هنگامی تجربه می شه که کسی کاری واسه شما بکنه یا سودی به شما برسونه.

اما تحقیق در علوم اعصاب بالاتر از این میره. تشکر اثر مثبت بر ذهن و بدن داره. عمل تشکر احساسات مثبت رو ایجاد می کنه و بر مغز و سیستم ایمنی بدن اثر می ذاره.

مطالعه علمی سه روانشناس، دکتر مایکل ای.مکملوگ از دانشگاه متدیست جنوبی، دکتر رابرت ام. اممونز از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس و دکتر جوآن از دانشگاه سانگ جنوبی نشون داد که احساس تشکر منطقه مغزی که دوپامین تولید می کنه رو فعال می کنه و سروتونین در قشر قدامی. معنی اون چیه؟

این هورمونا بر مغز ما اثر می ذارن و موجبات رفاه و آسایش رو فراهم می کنن. پس، مثبت فکر کنین.

همین هورمونا که موجب تقویت اخلاق در بین بقیه می شن، در طول فعالیت بدنی تولید می شن. شگفت انگیزه مگه نه؟شما نگاه به بقیه دارین چون رفتار شما بیشتر اجتماعیه. شما خیلی کم غمگین هستین اما به لطف محققان، تشکر تنها یک مسئله هورمون نیس، افراد تشکیل شده از توانایی بالایی واسه همدلی، تمایل به بخشش و تمایل به ارائه کمک و حمایت از بقیه دارن.

افراد دلسوز مایل نیستن احساسات منفی رو تجربه کنن و کمتر نگران فعالیتای مادی گرا هستن و شما میدونید که، سپاسگزاری رو میشه یاد گرفت.

1- راههای مثبت اندیشی:(Positive ways of thinking)نسبت به خودمون احساس خوبی داشته باشیم و خود رو خوب ، دانا و با ارزش بدانیم.

2- راههای مثبت اندیشی:لیستی از صفات مثبت خود تهیه کنیم و راه های تقویت اونا رو بیابیم و تجربه کنیم.

3-راههای مثبت اندیشی: لیستی از فکرا منفی خود در طی روز تهیه و سعی کنیم برای هر فکر منفی یک فکر مثبت برابر بیابیم تا به کمک اون بتوانیم با فکرا منفی مقابله کنیم.

4- راههای مثبت اندیشی:فکرا خود رو متوجه خوبیها و جنبه های مثبت زندگی کنیم تا به مرور مثبت نگر شویم.

5-راههای مثبت اندیشی: با خوش بینی ، سعی کنیم دستوراتی رو به ذهن خود بدهیم که اندیشه های جدید مثبت شکل گیرند.

6- راههای مثبت اندیشی:از آدما منفی نگر یا موقعیتهایی که باعث ایجاد فکرا ناخوشایند یا منفی میشوند دوری و یا سعی کنیم کمتر با اونا برخورد داشته باشیم.

7- راههای مثبت اندیشی:به مشکلات به عنوان محکی برای ارزیابی توانایی های خود نگاه کنیم و هیچوقت نتیجه بدی رو قبل بینی نکنیم چون مشکلات فقط به اندازه ای مهم هستن که ما اونا رو مهم می پنداریم.

8- راههای مثبت اندیشی:از تردید و دودلی دوری کرده و کارها رو با جدیت دنبال کنیم.

9- راههای مثبت اندیشی:به ندای منفی درونی خود و تلقین های نگران کننده و خراب کردن کننده دیگران بی توجه باشیم و سعی کنیم عکس اونا رو انجام دهیم.

10- راههای مثبت اندیشی:به قدرت بیکران خداوند ایمان داشته باشیم و با خود تکرار کنیم که من لیاقت بهترینها رو دارم و با لطف خداوند به اونا خواهم رسید.

11-راههای مثبت اندیشی: از میان اهداف خود هدفی رو انتخاب کنیم که امید بیشتری به موفقیت اون داریم و در سعی برای تحقق اون ، به فکر تایید یا تکذیب دیگران نباشیم.

12-راههای مثبت اندیشی: هیچوقت “شعار خواستن ، توانستنه” رو فراموش نکنیم و بدانیم که در سایه سعی و سعی به چیزی که بخواهیم میرسیم.

13- راههای مثبت اندیشی:هیچوقت خود رو بدبخت و ضعیف و درمونده احساس نکنیم و از مطالعه و گوش دادن به اشعار و به ویژه آهنگهایی که چنین حسهایی رو القا میکنن خودداری کنیم.

14- راههای مثبت اندیشی:”خندیدن رو فراموش نکنیم”.خندیدن باعث میشود تا فکرا ناراحت کننده و منفی جای خود رو به فکرا مثبت و خوشحال بدن.

با این کلمات و جمله ها انرژی مثبت رو به خود و بقیه بدیم:

 

 

 

کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی قوی هستن که به زندگی مون شکل می دن. ما میتونیم با استفاده از کلمه ها و اصطلاحای مثبت ، انرژی مثبت رو بین همه پخش کنیم.مثلا ما می تونیم از جایگزینای زیر در صحبت هایمون استفاده کنیم :

::به جای بابام درآمد؛ بگیم : خیلی آسون نبود

::به جای خسته نباشید؛ بگیم : خدا قوت

::به جای دستت درد نکنه ؛ بگیم : ممنون از محبتت، سلامت باشی

::به جای ببخشین مزاحمتون شدم؛ بگیم : از این که وقت خود رو در اختیار من گذاشتیدمتشکرم

::به جای گرفتارم؛ بگیم : در فرصت مناسب با شما خواهم بود

::به جای دروغ نگو؛ بگیم : راست می گی؟ راستی؟

::به جای خدا بد نده؛ بگیم : خدا سلامتی بده

::به جای قابل نداره؛ بگیم : هدیه واسه شما

::به جای شکست خورده؛ بگیم : با تجربه

::به جای فقیر هستم؛ بگیم : ثروت کمی دارم

::به جای بد نیستم؛ بگیم : خوب هستم

::به جای بدرد من نمی خورد؛ بگیم : مناسب من نیس

::به جای مشکل دارم؛ بگیم : مسئله دارم

::به جای جانم به لبم رسید؛ بگیم : خیلی هم آسون نبود

::به جای فراموش نکنی؛ بگیم : یادت باشه

::به جای من مریض و غمگین نیستم؛ بگیم : من سالم و با نشاط هستم

::به جای غم آخرت باشه؛ بگیم : شما رو در شادیا ببین.

ایجاد تعادل بین مسئولیتای کاری و مسئولیتای زندگی شخصی، هیچوقت کار آسون ای نیس. داشتن یک رابطه فعال می تونه شما رو از هدفا و پویشای شغلی تون عقب بندازه و تمرکز بیشتر از حد روی هدفای شغلی هم می تونه مانع توجه به سبک زندگی و عادتای خورد و خوراک تون شه. در آخر، ممکنه لازم باشه یکی رو فدای دیگری کنین. واسه کمک به شما جهت ایجاد یک تعادل مناسب بین این دو بحث در زندگی، واسه تون نکاتی خیلی مفید داریم تا در زندگی موفق تر باشین.

۱. واسه هر کاری ضرب العجل مشخص کنین

یکی از تاکتیکای جالب واسه نظم کارا، تعیین محدوده وقتیه. با این روش، شما مجبور می شید دست از انجام کارهای بی اهمیت وردارین و به کارهای مهم تون بدین. پس زمان بیشتری دارین و روز کاری بهتری رو خواهید گذراند، حتی با وجود تموم کارا و مسئولیتایی که دارین. طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۰۲ انجام شد، تعیین ضرب العجل می تونه خود انگیزی رو افزایش داده و آخرش به افراد کمک کنه تا با سرعتی دو برابر در کارا پیشرفت کنن.

به گفته محققان، ضرب العجلایی که خودتون واسه خود تعیین می کنین، موثرتر از ضرب العجلایی هستن که از بیرون به شما مجبور می شن. اتفاقی که میفته اینه که وقتی ما فکر می کنیم زمان ناتموم واسه انجام امور داریم، شروع می کنیم به پرداختن به فعالیتای غیرضروری و کم اهمیت. پس کار اصلی مون به تاخیر میفته.

اما وقتی واسه انجام کارا ضرب العجل تعیین می کنیم، می تونه بیشترین توجه و تمرکز خود رو جمع به انجام رساندن اون کار کرده و موفق تر و به موقع تر انجامش دهیم.

۲. واسه موفقیت به خودتون پاداش بدین

فرقی نمی کنه چند سال دارین؛ شما به عنوان یک آدم، همیشه به کمی تشویق و پاداش نیاز دارین تا با انگیزه بمونین. بعد از تعیین ضرب العجل واسه کارهای تون، باید به فکر پاداش دادن به خودتون باشین. این کار باعث افزایش سطح دوپامین در مغز می شه. طبق مطالعه ای جدید، افرادی که فعال تر و مشتاق تر هستن، سطح دوپامین بیشتری نسبت به اونایی دارن که همیشه تنبل و خسته و بیحال هستن. با پاداش دادن به خودتون، پایدارتر مونده و واسه سعی در راه هدف تون، مشتاق تر خواهید بود. این احساس به شما دست می ده که عمیقا از خود خوشنود هستین.

۳. موفقیتای کوچیک رو هم جشن بگیرین

به گفته فرانک گروبر: مثل یک سفره؛ یک سفر سخت، و تنها چیزی که این سفر رو موندگاری پذیر و قابل تحمل می کنه اینه که پیروزیای کوچیک تون رو هم پاس بدارین.

یکی از قوانین پیروزی و موفقیت اینه که خودتون رو دوست داشته باشین. در راه موفق شدن، شما نیاز دارین تا واسه خود هدفای بزرگ مشخص کنین. بدیش اینه این هدفای بزرگ نیازمند زمان بیشتری هستن و انتظار کشیدن واسه به اتفاق پیوستن شون می تونه آخرش شما رو بی انگیزه کنه.

پس به جای تمرکز روی هدفای بزرگی که دارین، نگاه تون رو متمرکز دست آوردهای کوچیکی کنین که در انتهای روز یا هفته به اونا می رسین. همین پیروزیای ریز و جزئی، باعث حفظ انگیزه ی شما می شن.

۴. قبل از رفتن به محل کار، اخبار بد رو مرور نکنین

مطالعه ای در دانشگاه پنسیلوانیا پیشنهاد کرده که نباید در شروع روز، خبره های بد و بد رو بخونین یا . با مرور خبره های بد حتی تنها به مدت ۳ دقیقه، احتمال اینکه روزی بد و بی شادی رو شروع بگذرونین خیلی بیشتر میشه. یادتون باشه که شادی با موثری رابطه داره. پس در خطر خبره های منفی قرار گرفتن قبل از ۱۰ صبح می تونه زمنیه ی ذهنی نامساعدی واسه تون بسازه که کنترل امور رو از دست تون خارج کنه.

در آخر، میزان موثری تون پایین اومده و توانایی تون واسه نظم کارا هم تحت اثر قرار خواهد گرفت. به جای توجه به خبره های منفی و ناراحت کننده، می تونین خبره های خوبی رو مرور کنین که ذهن تون رو سرحال کنه. از خبره های افسرده کننده و دلخراش دوری کنین و سرتون رو بالا بگیرین تا به دنیا نشون بدین واقعا کی هستین.

۵. مدیتیشن کنین

داشتن مشغلهای زیاد و تحت استرس کاری بودن، لختهای ریزی در مغز بوجود می آورد که روی اعصاب و گردش خون اثر می ذاره و باعث سر دردهای شدید و بیحالی می شه. واسه حفظ کارکرد مناسب مغز، می تونین مدیتیشن رو تمرین کنین. مدیتیشن باعث جوانسازی بدن از سر تا پا می شه، جلوی از دست دادن قدرت درک رو میگیره، فشار خون رو کنترل می کنه و شدت درد رو تا ۴۰ درصد کم می کنه. با انجام درست مدیتیشن، تغییرات مثبتی در درون ذهن و بدن تون احساس می کنین.

تمرینایی چون تنفس اکسیژن خالص و زیر نور خورشید بودن می تونه بدن تون رو شارژ دوباره کرده و به شما انرژی شورانگیزی بده. به گفته محققان، حتی حرکت آسون ای چون باز کردن پنجره می تونه حال تون رو بهتر کنه. پس واسه کارکرد بهتر، نیاز دارین خودتون رو شارژ کنین، مدیتیشن کنین و به طبیعت نزدیک تر شید.

 

حرفه ای رفتار کنین

اگه فکر می کنین واسه زندگی حرفه ای تون به اندازه کافی سعی می کنین اما درآمدتان بازم اندکه، پس باید اشتباه تون رو پیدا کنین. با تمرکز کردن روی این موضوع، می فهمید مشکل واقعی در نگاه شما نسبت به کارتونه.

شاید حرفه ای عمل نمی کنین و بیشتر مثل یک آماتور هستین. نگاه شما مانع بیرون اومدن تون از محدوده امن و آروم تون می شه، هر پیشنهاد ای رو به چشم انتقاد و سرزنش می ببینن و هیچوقت سعی نمی کنین پا رو بالاتر گذاشته و مهارت ها و توانمندیای جدید رو یاد بگیرین. یکی از شروط موفقت، حرفه ای عمل کردنه. حرفه ای بودن یعنی بیشترین فداکاریا رو کردن و هر مانع ِ سر راه رو کنار زدن. شما نیاز دارین تا با رقابتای تون مثل یک حرفه ای روبرو شید، درست همونطور که یک حرفه ای از اشتباهات خود درس میگیره و هیچوقت کنار نمی کشه و تسلیم نمی شه.

نتیجه

دنیای امروز همه چیز به طرف صحنهای بینهایت رقابتی پیش میره، یعنی جایی که هر کسی سعی داره به جایگاه برتر دست پیدا کنه. در اینجور شرایطی، اگه می خواید موفق باشین، مجبورید مثل یک حرفه ای کار کنین. به دنبال فرصتای جدید بگردید، از تجربیات تون درس بگیرین و تکنولوژیای جدید رو امتحان کنین. با پیشرفتا و پیشرفتایی که همیشه در حال روی دادن هستن همراه و موافق باشین تا به طرف بهترین بودن پیش برید.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید