بهترین تکنیکای یادگیری؛ ۱۰ پیشنهاد ای که بهترین رتبه رو از اون شما می کنه 

دانلود پایان نامه

 

معمولا هفته های منتهی به امتحانات پایان ترم، ترکیبی از بی خوابی ، استرس و در کل، بی حالی هستن. واسه همین با مشورت با بعضی مدیران دانشگاها، دانشجویان و اعضای شبکه های اجتماعی لیستی از تکنیکای یادگیری، واسه شکست دادن امتحانات پایانی جمع آوری کردیم که امیدواریم به شما کمک کنه.

به خودتون جایزه بدین

پس از به پایان رسانیدن مطالعه هر بخش، یک خوراکی خوشمزه یا هر چیز جایگزینی که از اون لذت می برین رو به خودتون جایزه بدین، اما حواس تون باشه که هدف اصلی یادگیریه و نباید با مصرف نوشیدنیایی که موجب مشکل در فرآیند یادگیری می شن به فراموشی گرفتار شید.

بی نگاه کردن مستقیم به جزوه مرور سریع داشته باشین

اگه نیاز به مرور سریع دارین، جزوه رو به پشت برگردانده و با صدای بلند مطالب رو مرور کنین. ممکنه زمان اضافه تری رو به این کار اختصاص بدین ولی کارامدی بیشتری دارین. با این روش بیشتر روی مطلبی که به زبون میارید دقت کرده و بهتر از وقتیه که بی فکر کردن، به جزوه خیره شده و طوطی وار مطالب رو تکرار می کنین.

از تموم حواس خود در زمان مطالعه استفاده کنین

تا حد امکان تمرکز خود رو موقع مطالعه زیاد کنین و حواس (از حواس پنج گانه) بیشتری رو درگیر بخونین. برگه ای رو که روی اون نت ورداری می کنین، با دست لمس کنین، واسه هشیار ماندن هنگام مطالعه و قبل از ورود به سالن امتحان، قرص نعنا رو بو کشیدن کنین، یادداشتای خود رو با صدای بلند بخونین و با چند رنگ مختلف نت ورداری کنین. هر چه حواس بیشتری رو درگیر بخونین، به هشیار ماندن خود کمک بیشتری می کنین.

بخندین تا بعدا به گریه نیفتید

دلیل گریه هنگام خندیدن، مخفی ماندن نا آرومی و احساسات در درون شماس. خندیدن باعث آزاد شدن نا آرومیای داخلی می شه. صرف زمانی واسه خندیدن، نکته خیلی مهمیه. استرس زیاد در امتحانات پایانی باعث گرفتن نمرات بد می شه. دیدن یک قسمت سریال طنز یا ویدئوای خنده دار موجود در فضای مجازی پیشنهاد خوبیه.

با یکی از هم کلاسیای تون بخونین

ساعت مچی ببندید

حتی اگه از اون دسته افرادی هستین که معمولا ساعت روی دست نمی بندند، واسه امتحان پایانی ساعت مچی به همراه داشته باشین. بعیده که در طول امتحان، به شما اجازه دن تا از گوشی همراه خود واسه بررسی ساعت استفاده کنین.

مطالب یاد گرفته شده رو، تدریس کنین

واسه اینکه از چگونگی میزان یادگیری مطالب خونده شده مطلع شید، می تونین اونا رو به وسایل و یا چیزایی مثل حیوانات خشک شده توضیح بدین. شک نداشته باشین تعداد بیشتر این وسایل کمک بهتری به شما می کنن. واسه این کار حتی امکان یک کلاس درس واقعی رو بازسازی کرده و مطالبی رو که یاد گرفتید، به اونا آموزش بدین. روی تخت خواب یا اتاق مطالعه هم می تونن گزینه های دیگر شما واسه انجام این کار باشن.

امتیاز استفاده از وایت برد رو فراموش نکنین

معمولا سالنای خوابگاها پُر از وایت بردای بزرگیه که در کلاسای درس نمونه های اونو دیده ایم. در روزهای منتهی به امتحانات، می تونین بخشی از وقت خود رو به یادداشت نوشتن روی اونا بگذرونین. درس ادبیات؟ نوشتن موضوعات مختلف، شخصیتا و هر چیز دیگری. درس فیزیک؟ نوشتن تعاریف و فرمولا. درس شیمی؟ کشیدن اجزاء و عناصر. واسه تموم امتحانات همین کار رو تکرار کنین.

به نوشیدن آب و خوردن میوه اهمیت بدین

واسه بالا ماندن انرژی و کارکرد شناختی مغز موقع مطالعه، به جای استفاده از نوشیدنیای انرژی زا، آب کافی و بعضب وقتا قهوه بخورین. خوردن مقدار زیادی میوه فراموش نشه، به ویژه میوه هایی مثل سیب و زغال اخته که به سم زدایی جریان خون و بالا بردن کارکرد حافظه کمک زیادی می کنن.

بین مطالبی که می خواید یاد بگیرین، رابطه ذهنی برقرار کنین

بین مطالب جدیدی که می خواید بخونین و دانسته های قبلی تون رابطه برقرار کنین. حتی اگه مجبور شید که رابطه جدیدی بسازید. این روشی قوی و مفید به ویژه واسه حفظ کردن واژگانه. مثلا شما می خواید کلمه اسپانیایی rojo به معنی قرمز که برابر اون در انگلیسی redه رو یاد بگیرین. واسه رابطه دادن اونا، به این نکته توجه کنین که هر دوی اونا کلمات کوتاهی هستن که با حرف R شروع می شن و هم زمان یک چیز قرمز رنگ با برچسب rojo رو تو ذهن تصور کنین.

برگرفته از: businessinsider.com

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید