از کنفرانس روز چهارشنبه اپل چه انتظاراتی داشته باشیم؟

تیم کوک میگه نگران فروش آیفون نباشین اما به نظر می رسه حتی مدیر قدرتمندی مثل اون هم نمی تونه سهام داران نگران رو آروم کنه، چون که ارزش کلی سهام اپل در هفته های جاری، خطی نزولی رو در پیش داشتن.

در روزای گذشته تماشاگر بیان نگرانی از طرف سهام داران اپل در مورد اندازه فروش آیفون ۶ اس، اسمارت فون بعدی با ارزش ترین برند جهان بوده ایم، مخصوصا در کشور چین. سال پیش، شرکت ساکن کوپرتینو به وسیله ارائه دو آیفون با نمایشگرهای بزرگ تر تونست تاریخ ساز شه و رکورد درآمد یه شرکت در مقطعی سه ماهه رو بشکنه؛ درآمدی که قسمت بزرگی از اون، به واسطه فروش بالای تلفنای همراه در چین کسب شد.

حال اما با معرفی یه آیفون سری «S» طرف هستیم که دست کم روی کاغذ، نخوان تونست اینجور استقبالی رو به وجود آورد، مخصوصا در چین و سرمایه گذاران و سهام داران هم از همین موضوع نگرانن. تیم کوک اما مدیران ارشد اپل رو موظف کرده تا براش تالار ۷۰۰۰ نفره «بیل گراهام» رو رزرو کنن.

«کوک» می خواد روی صحنه ای قدم برداره که هنرمندان مشهوری در اون به اجرای برنامه پرداخته ان. ایشون به همین روش، تونسته سهام داران نگران رو کمی آروم کنه چون که اجاره سالنی با این ابعاد، دست کم در سالای گذشته و دوره مدیریت کوک بر اپل، سابقه نداشته، پس میشه نتیجه گرفت که اتفاقات بزرگی در روز چهارشنبه جریان ساز می شن. دست کم پیام غیر مستقیم آقای کوک به ما و البته افراد نگران، اینه که نگران نباشن، سان فرانسیسکو، چهارشنبه ای شلوغ رو می گذرونه.

در ادامه می خوایم نگاهی داشته باشیم به هر چیزی که «شاید» اپل در مراسم روز چهارشنبه اش معرفی می کنه؛ با سایت ما همراه باشین.

آیفون ۶S و ۶S پلاس

اطلاعات پایه

حتما بیشتر توجه اپل در مراسم روز چهارشنبه اش، دور و بر آیفونای جدید میشه. لطفا انتظار معرفی آیفون ۷ رو نداشته باشین چون که اپل سال هاست تلفنای هوشمند خود رو تو یه سال معرفی کرده و در سال بعدی، نمونه «S» اونا رو روی پرده می بره. این شرکت به ما آموخته که باید هر دو سال یه بار منتظر تغییرات کلی در تلفنای هوشمندش باشیم. راه و روش اپل در این مورد، بی شباهت به حرکت اینتل به طرف جلو و چرخه «تیک» و «تاک» نیس. میشه هر آیفون رو یه «تیک» دونست و نمونه S اونو هم یه «تاک».

خم شدن آیفون ۶ پلاس، آبروی اپل رو کمی خم کرد

براساس تصاویر جدیدی که روز پنج شنبه گذشته از طرف سایت «مک رومرز» معلوم شدن، میشه به روشنی دید که ابعاد آیفون، یه افزایش نا چیز رو به خود دیده که به احتمال زیاد می تونه مربوط به مقاوم سازی بیشتر اون در برابر خم شدن باشه. بی راه نیس اگه بگیم که در سال گذشته، به کار گیری کیفیت ناجور در آیفون ۶ پلاس موجب خم شدن اون و البته خم شدن آبروی اپل شد.

فورس تاچ یا «Deep Press»؛ مسئله اینه

مهم ترین ویژگی که میشه در آیفونای جدید یافت، همین تکنولوژی فورس تاچه که اپل قبلا اونو در ترکپد مک بوکا و هم اینکه ساعتش، مورد استفاده قرار داده.

این ویژگی اول با ساعت اپل به دست کاربران رسید و استفاده کنندگان از این گجت، می تونستن با وارد کردن نیروی بیشتر به نمایشگر، به منوهای دیگری دسترسی داشته باشن. حال انتظار میره که در مرحله اول استفاده آیفون از این تکنولوژی، همین راه و روش رو تماشاگر باشیم.

به احتمال زیاد با وارد کردن فشار بیشتر به نمایشگر، می تونی به منوهای دیگری راه پیدا کنین و یا اعمال از پیش تعریف شده ای رو با صرف زمان کمتر انجام بدین. باقی این روایت، شاید به وسیله قلم پیشرفت دهندگان نوشته می شه و نمیشه انتظار بیشتری از اپل واسه این موضوع داشت. بیشتر از همه، انتظار میره که سازندگان بازیای ویدیویی از ویژگی جدید در نمایشگر آیفون استقبال کرده و اونو مورد بررسی و استفاده بذارن.

البته در این بخش باید گفت که سایت «۹to5Mac»، خبرهای جدیدی در مورد نام این تکنولوژی میده. ما این فناوری رو در ترکپد مک بوک و هم اینکه ساعت اپل، با نام «فورس تاچ» می شناسیم اما منبع یاد شده که معمولا اطلاعات دقیقی رو در مورد تصمیمات اپل ذکر می کنه، خبر داده که نام این فناوری در زمان معرفی تغییر می کنه و با عنوان «Deep Press» به کاربران معرفی می شه.

دوربین بهتر و اعداد و ارقام بالاتر

اپل با اینکه عنوان می کنه که بالا بردن اعداد و ارقام، فقط فوت وفن هایی تبلیغاتی هستن اما به شکلی زیرکانه، خودش هم از همین بالا رفتن اعداد و ارقام استفاده ای تبلیغاتی می کنه. حتما شب چهارشنبه می بینیم که آقای «فیل شیلر» روی صحنه اومده و از نتیجه های اپل در مورد چیپ A9 و افزایش توان پردازشی اون سخن سر میده.

این وسط حتی شایع شده که این شرکت تصمیم داره قید به کار گیری رم ۱ گیگابایتی رو زده و به سراغ چیپای ۲ گیگابایتی بره. تغییر دیگه، مربوط به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی می شه؛ جایی که اپل واسه چندین سال از سنسورهای ۸ مگاپیکسلی استفاده می کرد و شرکتایی که مگاپیکسلا رو بالاتر می بردن رو هم به مسخره می گرفت. براساس گزارش منابع جور واجور، این دوربین بهبودهای زیادی نسبت به نسلای گذشته در بر داشته و می تونه خیلی راحت اقدام به ثبت ویدیوهایی با رزولوشن ۴K کنه.

داستان دوربین اما اینجا تموم نمیشه؛ تحلیل کنندگان اقرار داشتن که این شرکت به دلیل تب ثبت تصاویر «خود-گرفت» از طرف کاربران، تصمیم داره دوربین جلو رو هم در برابر یه تغییر اساسی کرده و از سنسوری ۵ مگاپیکسلی به همراه یه فلاش در جلوی گوشی موبایل استفاده کنه. شاید حالا که ال جی در G4 از یه سنسور ۸ مگاپیکسلی در جلوی تلفن همراهش استفاده کرده، براتون خنده دار به نظر برسه که آیفون ۶ دارای یه سنسور ۱.۲ مگاپیکسلی در این بخش بوده.

ارائه رنگی جدید

فرض کنین کاربر آیفون ۶ هستین و قصدآپدیت موبایل خود به آیفون ۶ اس رو دارین. حال دور و بریا شما چیجوری فهمیده باشن که شما هزینه ای زیاد واسهآپدیت جدیدترین آیفون خود پرداخت کردین؟ اپل واسه این مشکل راه حلی فکر کرده و تصمیم داره آیفون رو با رنگی جدید به فروش برسونه.

این رنگ، Rose Gold [طلایی مایل به قرمز] میشه. اینجور موبایلی هم از آلمینیوم جفت و جور می شه و برعکس ساعت اپل، خبری از طلای واقعی در اون نیس.

باقی داستان آیفون

می گن سنسور «تاچ آی دی» سریع تر و قابل اطمینان تر از دو نمونه قبلی میشه. هم اینکه تماشاگر افزایش قیمتی در میان آیفونا نخوایم بود و با ارائه سری S، آیفونای ۶ قبلی با کاهشی ۱۰۰ دلاری مواجه می شن.

۹to5Mac گزارش میده که اپل بازم به فروش آیفون ۶، ۶ پلاس و ۵ اس ادامه میده اما دیگه خبری از آیفون ۵C در سبد اجناس این شرکت نیس. این منبع هم اینکه ذکر می کنه که نباید در مراسم روز چهارشنبه انتظار معرفی یه iPhone 6C رو داشته باشیم. شاید همونجوری که وال استریت ژورنال هم گزارش داده بود، این گوشی موبایل در اوایل سال ۲۰۱۶ از راه می رسه.


Apple TV

اطلاعات پایه

اپل تی ایشون، آخرین بار حدود ۳ سال پیشآپدیت شده و بیراه نیس که پس از آیفون، بزرگترین تحولات رو از این محصول طلب کنیم. واقعیت اینه که تحولات این محصول حتی از آیفون هم بیشتر هستن اما چی می شه کرد که مرغ تخم طلای اپل، همون آیفونه و کوچیک ترین تغییر در اونم، موجب خوشحال شدن کاربران می شه.

شاید اپل تی ایشون یکی از اجناس شرکت کوپرتینو باشه که تا کنون اونطور که باید و شاید، تشویق نشده. این محصول پس از معرفی اش به وسیله «استیو جابز» در سالای پیش [اونم با نام iTV]، خوب تونسته از پس وظایف خود بربیاد و کاربر رو هم در اتاق نشیمن اش، میخکوب کنه.

حال اپل می خواد نام این محصول رو جوری که شایسته اشه، روی زبانا اندازد و اتاق نشیمن کاربران بیشتری رو در اختیار خود بگیره.

ارائه یه «اپ استور» اختصاصی واسه Apple TV

یکی از بهترین راه ها واسه بالا بردن جذابیت این محصول، ارائه یه اپ استور اختصاصی واسه اون هستش. براساس چیزی که BuzzFeed میگه، اپل تصمیم داره اجازه بده پیشرفت دهندگان واسه این محصول شروع به نوشتن اپلیکیشنایی اختصاصی کنن. این وسط می گن که دستگاه مورد بحث، اولین قدمای دوباره اپل به دنیای گیمینگ هم میشه و می تونیم تماشاگر حضور بازیای ساده اپ استور و iOS در این محصول باشیم.

اپل تی ایشون رو تا کنون می تونستیم تقریبا یه «ست آپ-باکس» واسه تلویزیون خود بدونیم اما حالا نمونه جدید این محصول میاد تا قلمروهای جدیدتری رو فتح کنه.

Siri، جستجو، رابط کاربری جدید

انتظار میره که چگونگی به کار گیری Apple TV هم در برابر تغییرات زیادی شه. الان، ظاهر رابط کاربری اون بی شباهت به اجناس دیگه اپله و می تونین با اون مستطیلای نه خیلی جذابی رو روی نمایشگر تلویزیون خود ببینین. مشکلات دیگری هم در این رابط کاربری وجود دارن؛ مثلا نمیشه یه جستجوی پویا رو در اون ترتیب داد. واسه پیدا کردن یه فیلم سینمایی و مشاهده اون، باید در سرویسای خود بگردین تا اونو پیدا کنین.

نسخه جدید اپل TV اما قراره این مشکلات رو با به کار گیری دستیار دیجیتالی «سیری» و هم اینکه «جستجوی کامل»، حل کنه. میتونین به جای تایپ نام یه فیلم سینمایی، از سیری بخواین به دنبالش بگردد و این دستیار هم در سرویسای استریمی که اشتراکشان رو دارین، به دنبال فیلم مورد نظر شما میشه.

انتظار میره که ظاهر رابط کاربری اپل تی ایشون هم عوض شه؛ هر چند که مشخص نیس این تغییر فقط به آیکان هان محدود میشه یا عمیق تر از اونم می شه.

ریموت کنترل جدید

خبر خوب دیگه اینکه چگونگی تعامل از راه ریموت کنترل این محصول هم قراره تا حد بسیار زیادی عوض شه. در واقع، دستیار دیجیتالی اپل موسوم به «سیری» به ریموت کنترل شما میاد. فقط کافیه کلید سیری رو فشرده و با اون صحبت کنین. باقی داستان رو هم در فوق توضیح دادیم.

هم اینکه انتظار میره که این ریموت، از یه تاچ پد هم بهره مند شه تا حرکت کردن در رابط کاربری جدید آسون تر شه. این بخش شاید واسه بازیایی که شایع شده به اپل تی ایشون میان هم استفاده بشه. ریموت کنترل قراره نقش یه کنترلر گیمینگ [دسته بازی] رو هم اجرا کنه و خبر رسیده بود که می تونه حرکت دست شما رو مثل کنترلر کنسول Wii، شناسایی کنه. البته در گزارش جدیدتری عنوان شد که این ریموت فقط به سنسور شتاب سنج مجهز می شه که در آیفون و بقیه تلفنای هوشمند هم جای گرفته و می تونه تا حد کمتری حرکات رو تشخیص بده. به کار گیری شتاب سنج هم به خودی خود می تونه در بازیای ریسینگ و مسابقه ای، به درد بخور ظاهر شه.

خبری از سرویس استریم ویدیویی اپل نیس

در ماه های گذشته اپل، سرویس «موزیک» رو ساخت؛ سرویسی که میشه گفت تا حد خیلی از «اسپاتیفای» الهام گرفته و نوآوری محسوسی در اون دیده نمی شه. از مدتا پیش، خبری دیگه هم در مورد سرویسای استریمی اپل به گوش می رسید؛ سرویس دوم، مربوط به استریم ویدیویی می شه که شاید این بار «نت فلیکس» رو منبع الهام گیری خود قرار داده.

اپل تصمیم نداره در کنفرانس روز چهارشنبه از این سرویس رونمایی به عمل آورد و همونجوری که ماه ها قبل هم گمانه زنی شده بود، «نت فلیکس ِاپل» در سال ۲۰۱۶ از راه می رسه.

«نت فلیکس ِاپل» در سال ۲۰۱۶ از راه می رسه

الان هدف این شرکت اون هستش که تا جای ممکن، اپل تی ایشون جدید به فروش برسونه تا در سال بعد، وقتی که سرویس جدید از راه می رسه بتونه مشتریان زیادی رو به به کار گیری اون تشویق کنه. این وسط، روزای گذشته حتی خبر رسیده بود که اپل شدیدا به دنبال شروع فعالیتای خود به عنوان یه جفت و جور کننده هالیوودیه و می خواد فیلم و سریالای اختصاصی خود رو به کاربران ارائه دهد. در اون خبر حتی عنوان شده بود که مدیران اپل حتی به «جرمی کلارکسون»، مجری قبلی برنامه Top Gear هم پیشنهاد کار داده بودن.

باقی داستان اپل تی ایشون

می گن ظاهر فیزیکی این محصول کمی باریک تر می شه در حالی که سخت افزار اون، قوی تر از هر زمان دیگری شده. توقع داریم از پردازنده A8 در اپل تی ایشون جدید استفاده شه. این پردازنده بسیار قدرتمنده و اپل از اون در آیفون ۶ استفاده کرده اما به دلیل بهینه سازی مصرف باتری، تموم توان اونو رها نکرده و اونو تا اندازه ای در آیفون کنترل کرده.

حال اپل تی ایشون قراره با A8 مستقیما به یه منبع الکتریسیته وصل شه و حتما می تونه همینطوری، قدرت پایانی خود رو به رخ کاربران بکشه. الان، نمونه الان اپل تی ایشون با قیمت ۶۹ دلار به فروش می رسه که می گن نسخه جدید اون، با قیمت پایه ۱۴۹ دلار شروع می شه.

تنها نکته منفی که به اون اشاره شده، نبود پشتیبانی این محصول از ویدیوهای ۴Kه. الان، این مسئله یه مشکل واقعی نیس چون که تعداد کمی از کاربران، از تلویزیونای ۴K استفاده می کنن اما حتما در سالای آینده، قیمت این تلویزیونا پایین تر اومده و فراگیرتر هم می شن. در اون زمان، مجبورین تا اپل تی ایشون خود روآپدیت کنین.


آیپد پرو

اطلاعات پایه

تقریبا یه ساله که با شایعه ای جدید در مورد آیپد مواجه شده ایم؛ اینکه اپل تصمیم داره یه تبلت بزرگتر از ۹.۷ اینچ رو به بازار عرضه کنه. حالا انگار این شرکت تصمیم داره تا قبل از پایان پیدا کردن سال جاری، این محصول رو در قفسه های اپل استورها بچیند و بر همین پایه، می تونیم توقع داشته باشیم که در روز چهارشنبه، تماشاگر معرفی نسل جدید آیپد با کد Pro باشیم.

اینکه اپل محصول مورد بحث رو در آخر هفته معرفی کنه، قطعی نیس اما اگه این مراسم در مورد همین محصول چیزی نشنویم، حتما در ماه بعد یا ماه های بعد به شکل رسمی خبرهایی به گوش می رسن.

حتی مشخص نیس که آیپد بزرگ اپل، با کد «پرو» به دست کاربر برسه. هرچند این نام، کلا در صورت وجود داشتن اینجور محصولی، شایسته اون هستش و با بقیه اجناس این شرکت (مثل مک بوک و مک بوک پرو) همخوانی داره.

نمایشگری بزرگ تر

تصور نکنین فقط با تبلتی رو به رو هستین که از اندازه و ابعاد بزرگ تری برخورداره؛ به این فکر کنین که نمایشگر آیپد پرو، هم اندازه صفحه نمایش یه لپ تاپه. الان می گن که iPad Pro، دارای یه نمایشگر ۱۲.۹ اینچیه و به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اندازه صفحه نمایش مک بوک جدید اپل، فقط برابر با ۱۲ اینچ بود و اندازه نمایشگر مک بوک پرو هم ۱۳.۳ اینچه. انتظار میره که این نمایشگر، با کیفیتی عالی هم همراه باشه؛ دقیقا مثل آیپد ایر.

تبلتی قوی تر از همیشه

آیپد پرو حتما از بقیه تبلتای اپل، قوی تر میشه و بقیه اجناس مشابه این شرکت، از دید قدرت پشت سر اون قرار می گیرن. به احتمال زیاد این نمونه مثل آیفون از پردازنده A9 استفاده می کنه، همراه با دو گیگابایت رم. این وسط گفته شده که اپل، این محصول رو واسه کاربرده های سازمانی و اداری طراحی می کنه و بر همین پایه، سایت AppleInsider باور داره که شرکت ساکن کوپرتینوِ، به آیپد پروی خود ویژگیایی مثل به کار گیری NFC رو خواهد اضافه کرد.

استایلوس؟ چیه؟

استیو جابز در زمان معرفی اولین آیفون و هم اینکه اولین آیپد، به شکلی به طور کامل رسمی فلسفه وجودی قلمای هوشمند یا همون استایلوسا رو زیر سوال برد. حال اما تحلیل کنندگان مختلفی باور دارن که این شرکت تلاش کرده تا یه جور جدید از استایلوسا رو پیشرفت دهد که کارایی خیلی بیشتری رو شامل شن.

نشانی از آرزوای «جابز» در اپل باقی نمونده

سایت ۹to5Mac هم در همین رابطه گزارش داده بود که آیپد پرو، همراه با یه قلم استایلوس به بازار فرستاده می شه. اگه این اتفاق اتفاق بیفته، میشه گفت که تماشاگر دگرش چگونگی نگاه اپل به تبلت اش هستیم و شاید حضور اینجور بخشی رو بشه تخلف سوم تیم کوک از آرمانای جابز دونست. تخلفات اول و دوم، شامل ارائه آیفون با نمایشگر بزرگ تر از ۳.۵ و ۴ اینچ بوده و نمونه دوم اینجور کاری هم با ارائه سرویس «اپل موزیک» اتفاق افتاد.

استیو جابز

استیو جابز

اینجور سرویسایی [استریم موسیقی] با شما مثل یه مجرم برخورد می کنن. اونا براساس حق اشتراک هستن و ما فکر می کنیم دریافت حق اشتراک راه و روشی غلطه. یکی از دلایل تصور نامبرده از طرف ما به این برمیگرده که از قدیم و از روزگاری که به خاطر میاریم مردم تمایل داشتن تا موزیک مورد علاقه شون رو به صورت تموم و کمال بخرن. ما موسیقی مون رو تا به امروز روی صفحه های گرامافون، نوار کاست و یا CDا خریداری می کردیم و حالا هم باور داریم که عموم افراد میخوان موزیک رو از راه اینترنت ابتیاع و اونو دانلود کنن. اونا به خرید قطعات و هم اینکه قوانین در رابطه شون عادت کردن. وقتی شما مالک ترکای (Track) موسیقی میشین، این مالکیت تا ابد در اختیار تونه و هیچوقت از بین نمی ره. ضمن اینکه هر زمان اراده کنین می تونین اونا رو گوش بدین.

به احتمال بسیار زیاد، تبلت آیپد پرو هم از تکنولوژی «Force Touch» بهره مند میشه. از طرف دیگه، در کنار اندازه بزرگ نمایشگر این محصول، به کار گیری استایلوس باعث می شه تا تماشاگر تبلتی عالی واسه خلق آثار هنری باشیم.

آیپد در حال کار کردن در جاده تکامل «سرفس پرو» است

تکنولوژی Force Touch هم اینکه می تونه نوت ورداری رو در آیپد پرو بهتر کنه؛ محصولی که تو یه قرار ملاقات کاری و یا کلاس دانشگاه، به شکلی پویا تر بشه ازش استفاده کرد. از طرف دیگه ۹to5Mac امروز گزارش کرد که تماشاگر ارائه یه کیبورد جانبی در کنار این تبلت بزرگ هم هستیم. اپل قاعدتا اونو مثل سرفس، به شکل انتخابی در کنار آیپد پرو قرار میده تا کاربرانی که به اون نیاز دارن، با پرداخت هزینه ای بیشتر اونو بخرن.

حال با در نظر گرفتن پیشرفت پیدا کردن یه استایلوس و هم اینکه کیبورد، حتما آیپد پرو می تونین خود رو از آیپد ایر و مینی جدا کرده و هر چی بیشتر در جاده تکامل سرفس پرو قدم برداره.

بهینه سازی iOS

هر وقتی که اپل نمایشگری با ابعاد جدید رو معرفی کرده، ویژگیای جدیدی رو به iOS هم اضافه تا تغییر، محسوس تر شه. این بار میشه، حتی اگه تماشاگر بهینه سازیایی کوچیک باشیم.

۹to5Mac باور داره که تغییرات در این بخش، مربوط به دستیار دیجیتالی «سیری» و هم اینکه چگونگی کارکرد «Notification Center» می شن. این وسط نباید انجام امور «چندوظیفه ای» رو هم از یاد برد؛ اپل تصمیم داره این بخش رو به شکلی جدید ارائه کرده و بهره وری اونو هم زیاد کنه. با iOS ۹ و نمایشگری بزرگ، آیپد پرو شاید می تونین بیشتر از دو اپلیکیشن رو به شکل همزمان اجرا کنه چون که الان، با نصب iOS ۹ کاربران می تونن در آیپد ایرهای خود دو اپ رو به شکل همزمان در کنار هم بذارن.

باقی داستان آیپد پرو

آیپد پرو رو میشه یکی از جدیدترین اجناس اپل دونست که قراره بروز رسانیای جالبی رو دریافت کنه. میشه حدس زد که یه آیپد بزرگتر، چه ابعاد و ظاهری داره اما ویژگیای نرم افزاری که اپل واسه اون در نظر گرفته رو باید صبر کرد و دید.

این در حالیه که منابع جور واجور خبر میدن حتی اگه اپل محصول مورد اشاره رو در همین چهارشنبه معرفی کنه، تا ماه نوامبر خبری از اون نیس و به دست کاربران نمی رسه. در این بازه چند ماهه، کاربر خوب می تونه تصمیم بگیره که واقعا به اینجور محصولی نیاز داره یا خیر.


آیپد مینی ۴

تصور اینکه اپل آیپدهای جدید رو در کنار آیفونای تازه از راه رسیده معرفی کنه، کمی سخته اما سایت ۹to5Mac به سختی اصرار می کنه که اینجور اتفاقی روی میده. اینجور انتظار میره که اپل، آیپد مینی چهارم رو هم معرفی می کنه.

سال گذشته، نسخه مینیآپدیت سخت افزاری خاصی رو به دست نیاورد اما امسال انگار اپل، تصمیم داره سخت افزار این محصول رو همآپدیت کنه.

از طرف دیگه، طراحی آیپد مینی هم قراره شباهت بیشتری به دیزاین آیپد ایر پیدا کنه. در نتیجه می تونیم انتظار آیپدی مینی رو داشته باشیم که کوچیک تر هم شده باشه.


آیپد ایر ۳

نکته عجیب دیگه اینکه اپل، تصمیم نداره آیپد ایر روآپدیت کرده و نسخه سوم اونو در سال جاری به بازار بفرسته. البته باید خاطر نشون کرد که هنوز چرخه یه سالهآپدیت این تبلت هم به سر نیامده و ایر ۲، ده ماه پیش معرفی شده بود.

از طرف دیگه میشه گفت حالا که اپل تصمیم داره آیپد پرو رو معرفی کنه، بد نیس اگه یه شکاف وقتی میون این دو مدل هم به وجود بیاره. منابع جور واجور هم خبر میدن که اپل تصمیم داره پس از معرفی ایر ۳ در ماه های آینده، قیمت اونو هم کمی کم کنه و این مسئله هم حتما مربوط به ارائه مدل «پرو» میشه.


بندهای جدید واسه ساعت اپل

اپل واچ یه سال پیش معرفی شد اما تا آوریل سال جاری میلادی، عرضه نشد. در نتیجه اصلا نمیشه توقع داشت که شرکت مورد بحث، این محصول روآپدیت کرده و نسخه دومش رو ارائه دهد.

با این حال، ۹to5Mac گزارش میده که اپل تصمیم داره بندهای جدیدی رو واسه ساعتش معرفی کنه؛ شاید رنگای جدیدی واسه نمونه ورزشی ساعت.


iOS 9

افزایش عمر باتری، ضریب امنیت بالاتر در مراقبت از داده ها، هوشمند تر شدن پلتفرم با به کار گیری «پرواکتیو» که حاصل ترکیب «سیری» و «اسپات لایت» است و… همه در iOS 9 هستن و اپل، تاریخ عرضه رایگان اونو هم اعلام می کنه.

در واقع، آیفونای ۶ اس و ۶ اس پلاسی که به دست کاربران می رسن به همین نسخه مجهز گشته ان اما کاربران آیفون ۵ به بعد هم می تونن اونو نصب کرده و از جدیدترین نتیجه کار نرم افزاری اپل در بخش تلفنای هوشمند استفاده کنن. به احتمال زیاد کاربران دیگه آیفونا میتونن در میونه سپتامبر به iOS جدید دسترسی داشته باشن.

این در حالیه که شاید سخنی از OS X El Capitan میان نمیاد و کاربران کامپیوترای مک واسه دست پیدا کردن به نسخه پایانی اون، باید تا ماه اکتبر – آبان ماه صبر پیشه کنن.


کنفرانس اپل واسه معرفی آیفونای بعدی، در روز چهارشنبه، هجدهم شهریور ماه، ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران شروع می شه و برابر گذشته، می تونی وبلاگ نویسی زنده و اخبار این مراسم رو در سایت ما دنبال کنین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *