اسامی عجیب و غریب تیم های فوتبال ایرانی

امسال لیگ فوتبال ایران پره از اسامی عجیب و غریب که نمونه اون ها رو کمتر شنیده ایم. اسامی که باید به هر سختی که شده از دهن گزارشگران فوتبال بیرون بیاد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: تیم فوتبال هرشهر نماد همون شهره و گویی بازیکنان اون تیم حکم ارتش و سربازان اون شهر رو دارن. اروپایی هابرای انتخاب اسامی تیم هاشون از ۱۰۰سال پیش خودشون رو توی زحمت نینداختند بسیاری اسم هر شهررا روی تیم فوتبال خود گذاشتن. اسپانیایی ها کلمه «رئال» رو روی بعضی تیم ها «پیشوند» کردن و انگلیسی ها هم یه «یونایتد» یا «سیتی» به انتهای نام شهرش هاشون چسبوندن. با اینکه اسامی خاص و عجیب و غریب در دنیای فوتبال کم نیس و ممکنه هنگام تفظ گزارشگران زیادی رو دچار مشکل کنه اما مشکل اسامی تیم ها در کشور ما هم هست و حتی بعضی وقتا خبرساز شده است. هرساله شروع جام حذفی و روبرو شدن تیم های دسته های پایین تر روبروی تیم های لیگ برتری دوباره نام های عجیب فوتبال ایران رو یادآوری می کنه.

۸۰ دلار جریمه واسه شباهت اسم

اوایل مرداد خبر یه جریمه عجیب خبر اول رسانه های ورزشی شد. «سعید فتاحی» مسئول مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که فیفا طی حکمی عجیب به دلیل اسامی نزدیک و مشابه تیم های فوتبال در ایران، فوتبال ایران رو ۸۰هزار دلار جریمه کرد. اسامی مشابه و نزدیک به هم همیشه یکی از چالشای جدی در فوتبال ما بوده. به طور مثال در لیگ فوتبال ایران تیمایی چون «برق شیراز»، «برق نوین شیراز»، «داماش گیلان»،«داماش گیلانیان» هست. جدای از این ماجرا وجود چندین استفلال و پرسپولیس در فوتبال هم از دردسریای دیگه این همنامیه. طوریکه دو فصل قبل سه تیم با نام «استقلال تهران»، «استقلال اهواز» و «استقلال خوزستان» در لیگ برتر وجود داشتن.

اسامی صنعتی تیمای لیگ برتری

جدای از شباهت نام تیم های داخلی اسامی خاص و کمتر شنیده شده ای در تیم های ایرونی زیادی هست. از اونجایی که صنعتکاران هر شهر دوست دارن یه تیم فوتبال داشته باشن. لیگ ایران پره از تیمای صنعتی به خصوص در صنعت فولاد و برق و حتی نهادهایی مثل شهرداری که هرکدوم تیمی وارد لیگای ورزشی کردن تا تماشاگر اسامی مانند فولاد خوزستان، فولاد مبارکه سپاهان، گسترش فولاد تبریز، ماشین سازی تبریز، تراکتورسازی تبریز، برق شیراز، برق تهران، شهرداری بوشهر، شهرداری تبریز، نفت تهران وصنعت نفت آبادان باشیم.

از خونه تا لیدوما

اما جدا از این ماجرا ترکیب بعضی تیما واسه مخاطبان بسیار نا آشنااست.  بعد از درگذشت یهویی «هادی نوروزی» کاپیتان محبوب پرسپولیس، تیم فوتبالی از مازندران نام هادی نوروزی رو روی تیم خود قرار می دهد و با این نام در مسابقات جام حذفی شرکت می کنه. «لیدوما ممسنی» یکی از تیم های فعال در استان اصفهانه. لیدوما نام منطقه ای تاریخیه که حالا نام یه فوتبال هم شده است. تیم «پادنا میمند» هم دیگه تیم استان اصفهانه که نام اون از کوه پادنا در این شهر گرفته شده. تیم خونه به خونه هم می تونه جایزه عجیب ترین نام تیم فوتبال رو از اون خود کنه.

انتخاب نام نیکو واسه بچه

عجیب ترین اسمای ایرونی

اسم خبرگزاری مهر مجله مهر

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *