اصل ماجرای گروگانگیری مرزبانان مشکوک است

news

سردار سرتیپ حسین ذوالفقاری در مورد ادعای شهادت گروهبان دانایی فر یکی از مرزبانان به گروگان گرفته شده گفت: براساس اعلام شفاهی گروهک، این درجه دار به شهادت رسیده اما هنوز هیچ مدرک و فیلمی مبنی بر شهادت ایشون ارائه نشده.

به گزارش آلامتو به نقل از تسنیم ؛ ایشون با اشاره به این که این سربازان در مرز کهیرتوک سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده بودن، اضافه کرد: در دو ماه گذشته سازمانا و نهادهای مختلفی واسه آزادسازی این سربازان در بخش های دیپلماسی، اطلاعاتی و امنیتی تلاش کردن.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: آخرسر با تلاش مشترک استانداری سیستان و بلوچستان، مرزبانی نیروی انتظامی و ریش سفیدان و معتمدان سیستان و بلوچستان این سربازان وارد زاهدان شدن.

ذوالفقاری ادامه داد: گروگان ها از مرز مشترک ایران و پاکستان در میل ۳۴ به کشور عودت داده شدن.

سردار ذوالفقاری اضافه کرد: این نکته که چندی قبل اعلام شد گروهک تروریستی در خاک پاکستان حضور نداره با در نظر گرفتن خاطر این قاطع ، مردوده و براساس اعلام سربازان آزاد شده ، این افراد در داخل خاک پاکستان و در ارتفاعات نگهداری می شدن.

ایشون گفت: براساس اعلام سربازان، از حدود یه ماه قبل، درجه دار دانایی رو از بقیه سربازان جدا کردن و هیچ گونه اطلاعی از سرنوشت ایشون در اختیار این سربازان نبود.

فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: براساس صحبت اولیه که با سربازان انجام شده، روحیه این سربازان خوبه و مشکل خاصی ندارن و از سلامت کامل بهره مند هستن.

ذوالفقاری گفت: گروهک در مورد درجه دار دانایی فر گفته ما نمی تونیم پیکر ایشون رو تحویل بدیم. ما شهادت این مرزبان رو نه می تونیم رد کنیم و نه می تونیم تأیید کنیم، بلکه احتمال می بدیم که شاید این موضوع، ادعایی بیش نباشه.

ذوالفقاری در مورد همکاری دولت پاکستان واسه آزادی این گروگان ها گفت: با وجود اینکه نیروهای مرزی دولت پاکستان تلاش هایی رو انجام دادن، اما در آزادسازی گروگانا نقش مستقیمی نداشتن.

فرمانده مرزبانی ناجا درخصوص امنیت مرزها گفت: الان، احداث ۱۲۰ پایگاه رو شروع کردیم و در همین منطقه ای که سربازان به گروگان گرفته شده ان، ۶۰ پایگاه داره ساخته میشه و تموم ماشین آلات راهسازی رو بسیج کرده ایم که راهسازی رو در این راه بکنن.

ایشون گفت: واسه جلوگیری از تکرار این جور موارد، اقدامات اساسی دیگری باید انجام شه .

ذوالفقاری اضافه کرد: همیشه به عنوان یه مطالبه قانونی باید از دولت پاکستان بخوایم که اجازه نده که در خاک کشورش آدمایی به صورت آزادانه گروه تشکیل، اسکان پیدا کنن و در مناطق خاک پاکستان آزادانه تردد کنن و علیه کشور ما اقدام ضد امنیتی داشته باشن این یکی از موضوعاتیه که باید به صورت جدی اون رو دنبال کنیم.

ایشون گفت: باید اقدامات اطلاعاتی و امنیتی مناسبی روی گروهک صورت بگیره که از اقدامات احتمالی بعدی جلوگیری شه.

فرمانده مرزبانی ناجا درباره این که واسه آزادی سربازان قولی به این گروهک داده شده، اضافه کرد: هیچ قولی به گروهک داده نشده مخصوصا این که در بعضی از رسانه ها اومده بود که گروهک خواهان آزادی تعدادی از افراد زندانی خودشون شده بودن که اینجور قولی داده نشده بود و هیچ اقدامی انجام نشده.

ذوالفقاری در مورد حادثه گروگان گیری گفت: اصل این حادثه از اول واسه ما مشکوک بود و الان در حال پیگیری هستیم که اصل حادثه به چه دلیل این جور اتفاق افتاده، چون شرایط به صورت طبیعی نبوده و با امید به اینکه بررسیامون به نتیجه برسه.

ایشون اضافه کرد: من از مردم شریف کشورمون به نیابت از مرزبانان معذرت خواهی می کنم که این حادثه موجب شد در آخر سال مقداری ذائقه مردم تلخ شه و با امید به اینکه این اقدامات بتونه یکم از این تلخی رو کم کنه.

تسنیم

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *