بواسیر

بواسیر سیاهرگ‌های گشاد شده یا واریسی در راست روده یا مقعد هستند که بر اثر وارد شدن فشار زیاد، نشستن و ایستادن‌های طولانی مدت و یا بلند کردن مداوم اجسام سنگین به وجود می‌آید. یکی از روش‌های موثر برای درمان بواسیر، درمان با کمک لیزر است. در گذشته از روش‌هایی چون جراحی با چاقو برای از بین بردن بواسیر کمک گرفته می‌شد؛ این روش‌های سنتی هنوز هم صورت می‌گیرند. اما درمان بواسیر با لیزر به دلیل عارضه‌های کمتر و همچنین دوره نقاهت کوتاه‌تر بیشتر مورد توجه است.

یکی از سوالاتی که معمولا افراد می‌پرسند این است که هزینه جراحی بواسیر با لیزر چقدر است؟ موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه درمان بواسیر با لیزر تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار نمی‌گیرد و باید تعرفه آن را به صورت آزاد محاسبه کنید. اما در حالت کلی این تصور که لیزردرمانی نسبت به روش‌های سنتی جراحی پرهزینه‌تر است کاملا غلط است. به طور کلی بهترین روش برای درمان بواسیر پس از معاینه از سوی پزشک تعیین می‌شود اما در اغلب موارد بیماران می‌توانند با کمک لیزر بواسیر خود را به صورت کامل درمان کنند.

کم بودن هزینه جراحی بواسیر با لیزر تنها یکی از مزیت‌های این روش درمانی به شمار می‌رود. برخی دیگر از مزایای این روش عبارتنداز:

  • دوره نقاهت کم‌تر
  • عدم عوارضات ناشی از بیهوشی
  • ادامه دادن به فعالیت‌های روزانه پس از جراحی
  • عدم ایجاد زخم‌های زیاد و عفونت ناشی از زخم
  • پایین بودن احتمال درد و خونریزی

درمان‌های خانگی نیز برای بواسیر یا هموروئید وجود دارد؛ اما در بسیاری از مواقع این درمان‌ها موقتی هستند. بنابراین اگر به این عارضه دچار شده‌اید باید حتما توسط پزشک معاینه شوید تا با تشخیص پزشک بهترین شیوه درمانی برای شما در پیش گرفته شود.

هزینه عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟

یکی از روش‌های درمانی بواسیر که امروزه رواج دارد، جراحی با لیزر است. برخلاف روش‌های سنتی مانند جراحی با چاقو که هنوز در بیمارستان‌ها مرسوم است، جراحی با لیزر روشی بسیار ساده، سرپایی و بدون درد است. پس از انجام این عمل می‌توانید به زندگی عادی و روزمره خود برگردید و دوره نقاهت آن به سختی جراحی به روش‌های سنتی نخواهد بود. یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که معمولا بیماران می‌پرسند هزینه درمان بواسیر با لیزر است.

مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار نمی‌گیرد و تعرفه آن به صورت آزاد محاسبه می‌شود. یکی از قانون‌های بیمه این است که درمان‌های سرپایی که در مراکز دولتی یا خصوصی انجام می‌شوند و بیمار نیازی به بیهوشی و بستری ندارد و کمتر از 6 ساعت نیز از کلینیک یا بیمارستان مرخص می‌شوند، مشمول استفاده از بیمه نخواهند بود.

عوامل موثر بر هزینه عمل بواسیر با لیزر

هزینه لیزر بواسیر بیشتر است یا جراحی؟ برای بسیاری از افراد که به عارضه هموروئید دچار هستید، شاید انتخاب بین جراحی با چاقو به روش سنتی و جراحی با لیزر سخت باشد؛ از همین‌رو در این مقاله قیمت هر یک از این روش‌های درمانی و مزایا و معایب هر یک را بررسی خواهیم کرد. برخی افراد تصور می‌کنند که هزینه درمان با لیزر از عمل جراحی بیشتر است؛ در صورتی‌که این تصور غلط است. هزینه درمان با لیزر از هزینه درمان جراحی بیشتر نیست چراکه جراحی در بیمارستان آیتم‌های مختلفی دارد و هر کدام می‌توانند بر هزینه نهایی تاثیرگذار باشند. به طور کلی هزینه جراحی بواسیر با لیزر به موراد زیر بستگی دارد:

  • شدت و درجه بواسیر
  • خارجی یا داخلی بودن بواسیر
  • شدت بیرون زدگی
  • محل بیرون زدگی

هزینه عمل بواسیر با لیزر با توجه به موراد فوق متغیر است؛ بنابراین نمی‌توان یک هزینه مشخص را برای آن در نظر گرفت. برای اطلاع دقیق از هزینه انجام این جراحی باید به پزشک مراجعه کرده و معاینه شوید. پس از معاینه از سوی پزشک و تشخیص شدت بیماری، هزینه‌های دقیق به شما اعلام می‌شود.

مزایای درمان بواسیر با لیزر

تنها مزیت درمان هموروئید با کمک لیزر هزینه کمتر آن نسبت به روش‌های جراحی سنتی نیست؛ بلکه لیزردرمانی مزایای دیگری نیز دارد. هزینه‌ای که بیمار بابت درمان یک بیماری و عارضه پرداخت می‌کند، به هزینه ریالی که در صورت حساب او آمده است محدود نمی‌شود! اگر یک روش درمانی نامناسب را انتخاب کنید، عوارض پس از آن نیز به نوعی هزینه‌ای است که پرداخت می‌کنید.

در روش‌های سنتی جراحی بیمار به مدت زمان بیشتری برای استراحت نیاز دارد و به عبارتی دوره نقاهت طولانی‌تری را تجربه می‌کند؛ این از دست دادن زمان نیز نوعی هزینه است که بابت درمان خود می‌پردازید. بنابراین برای درمان هر بیماری و عارضه باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و در نهایت روشی را برای درمان انتخاب کنید که از هر جهت هزینه‌های درمانی شما را کاهش دهد. مناسب بودن هزینه جراحی بواسیر با لیزر یکی از مزیت‌های آن به شمار می‌رود اما این روش دارای مزایای بیشتری است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

کمتر بودن درد و خونریزی درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر به روش هموروئیدکتومی یا عمل جراحی سنتی عوارض بیشتری نسبت به درمان با لیزر به همراه دارد. درمان بواسیر با لیزر درد و خونریزی زیادی به دنبال ندارد و بیمار پس از جراحی می‌تواند به فعالیت عادی خود ادامه دهد. همچنین بیهوشی بیمار نیز می‌تواند عوارضاتی را برای او در پیش داشته باشد؛ از همین‌رو برای کاهش عوارضات ناشی از بیهوشی درمان با لیزر توصیه می‌شود.

زخم عمیق ایجاد نمی‌شود و عفونت ناشی از زخم نخواهید داشت

در درمان بواسیر با لیزر، بافت اطراف هموروئید آسیب نمی‌بیند و زخم‌های عمیق نیز ایجاد نمی‌شود. عفونت ناشی از زخم در جراحی باز نیز یکی دیگر از عوارضات ناشی از درمان بواسیر با عمل جراحی است که در لیزردرمانی رخ نمی‌دهد. همچنین در صورت درمان بواسیر با لیزر بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت.

دوره نقاهت کوتاه‌تری را تجربه می‌کنید

علاوه بر کم بودن هزینه جراحی بواسیر با لیزر، لیزردرمانی دوره نقاهت کوتاه‌تری نیز نسبت به روش جراحی دارد. در این روش بیمار بلافاصله پس از درمان می‌تواند فعالیت‌های خود را از سر بگیرد. در افراد مسن‌تر، به دلیل بی تحرکی پس از عمل‌های جراحی پرتهاجم خطر آمبولی در رگ‌ها افزایش می‌یابد. اما در صورت درمان بواسیر با لیزر می‌توانید پس از عمل و یک استراحت کوتاه به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

بیتا کلینیک؛ مرکزی برای درمان بواسیر با لیزر

برای درمان بواسیر و به حداقل رساندن عوارضات احتمالی آن باید ابتدا یک پزشک باتجربه پیدا کنید و سپس در یک مرکز معتبر و با سابقه خوب تحت عمل جراحی قرار بگیرید. اگر قصد جراحی بواسیر با لیزر در تهران دارید، می‌توانید در کلینیک بیتا این لیزردرمانی را انجام دهید. بیتا کلینیک یکی از بهترین کلینیک‌های تهران در زمینه انجام عمل‌های جراحی لاغری، جراحی زیبایی شکم و سینه و همچنین درمان بیماری‌های مربوط به نشیمنگاه است.

عنوان:

هزینه جراحی بواسیر با لیزر

توضیحات متا:

هزینه جراحی بواسیر با لیزر با تعرفه‌های آزاد محاسبه می‌شود چراکه این روش درمانی تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. برای اطلاع دقیق از هزینه باید توسط دکتر معاینه شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *