بی وای دی حمل و نقل عمومی شیلی را برقی می کند

شرکت خودروسازی بی وای دی در قرردادی که با شرکت برق ایتالیایی انل بسته س بنا داره تا ۹۰ دستگاه اتوبوس برقی رو وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شیلی کنه.

تولید و عرضه ۹۰ اتوبوس برقی در کشور شیلی یکی از بزرگترین مناقصه هاییه که تا الان در آمریکای جنوبی اتفاق می افته. با در نظر گرفتن بزرگی اندازه مناقصه و این منطقه شاید شرکت بی وای دی تنها خودروسازیه که می تونه الان مسئولیت این پروژه بردوش بگیره.

بی وای دی قبل از اینم ناوگان حمل و نقل کشور ایتالیا رو به اتوبوسای برقی مجهز کرده و در این مورد تجربه زیادی داره. می گن که تا آخر سال ۲۰۱۶ این شرکت واسه تولید ۲۰ هزار اتوبوس برقی سفارش دریافت کرده . از دلیلای محبوبیت این اتوبوسا میشه به کیفیت بالای ساخت اونا اشاره کرد.

مدیران بی وای دی می گن که طبق این توافق باید دست کم ۹۰ اتوبوس برقی واسه اپراتورهای فعلی تولید شه. این اتوبوسا به سفارش وزارت حمل و نقل و ارتباطات شیلی در واسه پیشرفت و افزایش خدمات سیستم ترنسانتیاگو (Transantiago) تولید می شن.

Transantiago

به سیستم حمل و نقل در شهر سانتیاگو (پایتخت شیلی) ترنسانتیاگو می گن که واقعا اجرا یه سیستم جدید روی ناوگان حمل و نقل عمومی بوده و شامل اتوبوسای خطوط اصلی و محلی و متروئه.

در واقع مسئولان ترنسانتیاگو در تلاش ان که با اجرا این سیستم اتوبوسای قبلی رو استاندارد سازی کرده و کلا ناوگان حمل و نقل شهری بازسازی و گسترش بده.

به واسطه تولید این ناوگان برقی یه اتحاد هدف دار بین شرکت خودروسازی بی وای دی و شرکت برق ایتالیایی انل به وجود اومده و به این ترتیت اتوبوسایی ۱۰۰ درصد برقی و با استانداردهای بالا وارد سیستم حمل و نقل عمومی ترنسانتیاگو می شه.

هدف از اتحاد این دو شرکت تنها افزایش حضور وسایل نقلیه الکتریکی در ترنسانتیاگو نیس، بلکه سفارش دهندگان این اتوبوسای الکتریکی به دنبال اجرا و اجرا یه ناوگان حمل و نقل کوچیک در بخشای خصوصی مثل شهرداریا، نهادهای دولتی یا دانشگاه ها هم هستن.

استلا لی (معاون ارشد بی وای دی) و نیکولا کاتاگنو (رئیس هیئت مدیره انل در شیلی)

استلا لی، معاون ارشد بی وا دی میگه که ما خیلی راحت می تونیم بازار شیلی رو پر از اتوبوسای الکتریکی خود کنیم. این اتوبوسا قبل از این در پروژه های بزرگ بین الملی آزمایش شده و تونسته کیفیت فوق العاده و کارایی بالای خود رو ثابت کنن.

علاوه بر این، کاهش تقریبا قابل قبول در هزینه های مربوط به تعمیر، نگه داری و تأمین انرژی این وسایل نقلیه عمومی الکتریکی در افزایش محبوبیت و گسترش به کار گیری اونا هم نقش به زدایی داشته.

بد نیس بدونین که خیلی از شهرهای بزرگ جهان در تلاش ان در سیستم حمل و نقل عمومی خود از برق به عنوان نیروی محرک استفاده کرده و آلودگی هوا رو کم کنن. حتی در کشور ما هم کارمانیا به عنوان نماینده بی وای دی تاکسی E6  و اتوبوس K9  رو به عنوان وسایل حمل و نقل عمومی برقی معرفی کرده و در اختیار علاقه مندان قرار داده.

بی وای دی به دنبال افزایش استفاده مردم سراسر جهان از خودروهای برقی بوده و تلاش می کنه که علم محلی کشورها رو در این مورد زیاد کنه. بخاطر این این شرکت علاوه بر همکاری با شرکت انل، به صورت همزمان یه توافقنامه همکاری رو هم با دانشگاه فدریک سانتا ماریا شیلی امضا کرده.

به واسطه این قرار داد طراحی و تولید تکنولوژیای پیشرفته وسایل نقلیه الکتریکی این شرکت به استادان و دانشجویان آموزش داده می شه و هم اینکه تحقیقات جدیدی هم در مورد جنب و جوش الکتریکی به وسیله اونا انجام شده و تحقیقات قبلی پیشرفت پیدا می کنه.

بخاطر این دانشگاه فدریک سانتا ماریا واسه حمل و نقل دانشجویان و استادان در محوطه دانشگاه در سال جاری از اتوبوسای الکتریکی بهره مند می شه.

هدف از توافق بی وای دی با این دانشگاه پشتیبانی از ظرفیتا و مهندسان محلی شیلیایی عنوان شده. اینجوری این مهندسان می تونن تکنولوژیای شناخته شده در وسایل نقلیه الکتریکی رو این بار با به کار گیری ظرفیتای کشور خود تولید دوباره کنن. پیش بینی می شه ابن اتفاق تا آخر سال ۲۰۱۷ به وقوع بپیوند.

استلا لی (معاون ارشد بی وای دی) و اگنیو گونزالس (معاون علمی دانشگاه فدریک سانتا ماریا)

این توافق هم اینکه مقامات کشور شیلی رو دعوت به آماده سازی و آموزش نیروی کار ماهر محلی می کنن. این نیروهای کار باید بتونن با به کار گیری مهارتای عالی ای که به دست آوردن اتوبوسا و وسایل نقلیه الکتریکی جدیدی رو که در سیستم حمل و نقل عمومی کشور قرار داده می شه رو نگهداری،تعمیر و پشتیبانی کنن.

                                                    .

Post Author : edame

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *