تحصیل در دانشگاه، معیار ارزیابی، ایالات متحده

دانلود پایان نامه

 

مهندسان نفت 2145 Petroleum engineers
مهندسان هوا و فضا 2146 Aerospace engineers
(جدول 3-1: لیست جدید مشاغل کانادا برای مهاجرت به کانادا به روش جدید تخصصی (Skilled worker) :
3-3-3. مبحث پ: متخصص مستقل
افرادی که طبق معیار ارزیابی دولت فدرال کشور کانادا امتیاز لازم را احراز کرده باشند می‌توانند به عنوان مهاجر متخصص دائم، مجوز ورود به این کشور را کسب نمایند.
ملاک‌هایی که در این شیوه از مهاجرت، برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود و افراد براساس آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند شامل: سن متقاضی اصلی، دانش زبان انگلیسی متقاضی، رشته تحصیلی دانشگاهی یا فنی و حرفه‌ای، سابقه کار، دارا بودن پیشنهاد کاری از کشور کانادا، تحصیلات همسر متقاضی، سابقه بیش از دو سال تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، سابقه بیش از دو سال اشتغال در کانادا، توان مالی متقاضی اصلی و توانایی انطباق‌پذیری می‌باشد.
3-3-4. مبحث ت: متخصص دارای حمایت ایالتی یا خویشاوندی
متقاضیان متخصصی که در کشور کانادا دارای خویشاوندان مقیم یا شهروند کانادایی هستند، می‌توانند با اخذ تأییدیه ضمانت از دولت مذکور درخواست مهاجرت از طریق این شیوه را نمایند. همچنین متقاضیان متخصصی که به واسطه تخصصشان حمایت یکی از ایالات این کشور را دریافت نموده‌اند نیز می‌توانند از طریق این شیوه به کانادا مهاجرت نمایند.
3-3-5. مبحث ث: متخصص دارای حمایت منطقه‌ای
چنانچه متقاضیان متخصص نتوانند از دو روشی که ذکر آن رفت مجوز دائم اقامت را از کشور کانادا کسب نمایند، می توانند از طریق این شیوه اقامت موقت کشور کانادا را اخذ نمایند. در این روش به متقاضی ویزای 3 ساله اقامت اعطاء می‌گردد. متقاضی متعهد می‌شود که به مدت 2 سال در مناطق تعیین شده زندگی کرده و حداقل یک سال آن را شاغل باشد. اقامت موقت درصورت اجرای شرایط اخیر، قابل تبدیل به اقامت دائم است.
3-3-6. مبحث ج: مهاجرت به شیوه فامیلی
مهاجرت به شیوه فامیلی شیوه دیگری جهت کسب مجوز مهاجرت اعطایی می‌باشد. در ایالات متحده آمریکا در طول سالهای 2001 تا 2004 میلادی، میزان 60درصد مهاجرانی که موفق به اخذ اقامت دائم قانونی شده‌اند از طریق شیوه فامیلی صورت پذیرفته است. قریب به دوسوم از آنها تحت عنوان والدین شهروندان آمریکایی و یک‌سوم دیگر نیز به عنوان همسران شهروندان آمریکایی وارد این کشور شده‌اند. اما در کشور کانادا تعداد زنان مهاجر در شیوه فامیلی معادل 61درصد می‌باشد که قصد دارند به اعضای خانواده خود که قبلاً در کانادا بوده‌اند و اکنون کفیل آنها محسوب می‌گردند، بپیوندند. نکته‌ای که در این شیوه از مهاجرت بسیار مورد توجه کشورها و قوانین مهاجرت قرار گرفته است، موضوع «تعدد زوجات» می‌باشد. این چنین ازدواجی در تمام محاکم کامن لا با مردود شناختن حقوق مکتسبه باطل شناخته شده است.
3-4. قسمت چهارم: مهاجرت قانونی اکتسابی
مهاجرت ادواری که به آن عنوان مهاجرت اکتسابی نیز اطلاق می‌گردد، شامل شیوه‌های ذیل‌الذکر می‌باشد:
3-4-1. مبحث الف: مهاجرت متخصصین قراردادی موقت
صدور ویزاهای موقتی برای جذب متخصصان در دو کشور ایالات متحده آمریکا و کانادا درحال افزایش است و این موضوع به دلیل کمبود نیروی انسانی ماهر و نیمه‌ماهر می‌باشد. هر دو کشور ایالات متحده آمریکا و کانادا از یکدیگر متخصصان قراردادی موقت پذیرش می‌کنند. باید در نظر داشت که کلیه افرادی که اقدام به مهاجرت می‌کنند، قصدندارند برای مدت طولانی و نامعلوم در کشور مهاجرپذیر اقامت نمایند. برای مثال بسیاری از ایتالیایی‌هایی که به مقصد ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده‌اند، قصد دارند تنها تا مدتی که درکشور مقصد پول کافی برای یک زندگی راحت در ایتالیا را به دست آورند، اقامت نمایند.
3-4-2. مبحث ب: شیوه مهاجرت ویژه خدمتکاران و پرستاران خانگی
این روش از مهاجرت به عنوان یک شیوه غیرمعمول در نظر گرفته می‌شود و اغلب از آن به عنوان پلی جهت اخذ اقامت دائم تعبیر می‌کنند. این مکانیسم جهت مهاجرت به کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا تعبیه شده است. متقاضیان این شیوه از مهاجرت را می‌توان کارگرانی با مهارت متوسط دانست.
3-4-3. مبحث پ: مهاجرت از طریق اخذ پذیرش دانشجویی و تحقیقاتی

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.