راز موفقیت

دانلود پایان نامه
راز موفقیت تا الان دقت کردین که بعضی وقتا در زندگی با مطالبی روبرو می شیم که نویسنده، اونا رو مثل یک قانون از قبل نوشته شده میگه؟
مثلا، در کتابا، کلاسا و دوره های آموزشی بازاریابی و فروش، این مطالب رو تدریس و بر صحت اون تأکید می کنن: – راز موفقیت راز موفقیت

– در مورد ایمیل مارکتینگ واسه رسیدن به نتایج عالی در فروش: – راز موفقیت

«در مرحله اول بازاریابی اینترنتی، ایمیلی واسه افراد ارسال شه که در اون هدیه ای وجود داشته باشه؛ بعد در مرحله بعدی ایمیلایی واسه معرفی محصول اصلی واسه فروش ارسال شه و تأکید می کنن که اگه در همون مرحله آسون فقط محصول پایانی رو واسه فروش معرفی کنین، این کار شک نداشته باشینً یک فاجعه و شکست هستش.»

– در مورد کارمندان شرکت: – راز موفقیت

«لازمه لباسای کارمندان شرکت دارای رنگ و مدل برابر باشه و… .»

این مثال، نه تنها در مورد بازاریابی و فروش، بلکه در مورد همه موضوعات صدق می کنه!

حالا سؤالاتی پیش میاد: – راز موفقیت

به نظر شما، عمل به کدوم مطالب و اجرای کدوم مراحل باعث سود بیشتر می شه؟
به نظر شما، این مطالب واسه همه کسب وکارها یکسانه؟ – راز موفقیت
واسه رسیدن به سود بیشتر، مهم ترین عامل کدامه؟
چندین عامل باعث سود بیشتر می شه یا فقط یک عامل؟ – راز موفقیت

خوبه بدونین، واقعیت اینه که نتیجه پایانی، رابطه زیادی با کارکرد ما نداره؛ بلکه باورهای ماست که روی عملکردمان اثر می ذاره و باعث نتیجه پایانی می شه.

باورها
باقدرت می گم، تنها دلیلی که تعیین کننده موفقیت افراد هست، باورهاه. – راز موفقیت

اجازه بدین مثالی بزنم؛ مثلا، افرادی که در بخش ساختمان سازی کار می کنن:

افرادی که در بخش سختمون سازی فعالیت می کنن، بر این باورند که بهترین حالتِ سود پایانی، سود ۱۰۰ درصده؛ یعنی اگه فردی، ملکی رو با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومن بسازه و بتونه اونو به قیمت ۲۰۰ میلیارد تومن به فروش برسونه، از ۱۰۰ درصد سود بهره برده.

اما واقعیت اینه که این بهترین حالت سود پایانی نیس؛ بلکه این فقط یک باوره! نه یک قانون! – راز موفقیت

من به شما اطمینان میدم که هر شخصی، قدرتِ تغییرِ این اعداد و ارقام رو داره؛ یعنی هم میشه اونو بالا برد، هم کاهش!

اما خیلی از آدما سود پایانی ۱۰۰ درصد رو بهترین حالت ممکن میدونن و تصویر ذهنی ای که از خود دارن اینه که دسترسی به بهترین حالت برایشون غیرممکنه؛ این تصویر ذهنی، باعث می شه که به ۵۰ درصد سود رضایت داده و این میزان سود رو کافی بدونن. – راز موفقیت

باید سعی کنیم این موضوع رو جدی بگیریم: «باورهای ما هستن که واقعاً تعیین کننده نوع و حجم تجربیات ما هستن.»

در این مثال، همین باور خراب کردن کننده، فرد رو از سود ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر دور کرده و به ۵۰ درصد محدود می کنه. – راز موفقیت

اگه دقت کنیم، خیلی از آدما رو می بینیم که در بخش کاریِ خاصی فعالیت می کنن، اما نتایجِ مطلوبی به دست نمی آوردن؛ درحالی که بعضی از همکارانشان در همون بخش، با همون امکانات، در همون موقعیت جغرافیایی، در همون وضعیت اقتصادی و حتی در بازه ی زمانی کمتر، نتایجی عالی و متفاوت رو تجربه می کنن. – راز موفقیت

راز موفقیت

جوابِ این نتایج متفاوت، تنها در باورهای اون هاست؛ چون اگه باورهایتان قوی کننده باشه، اون وقت اعمالی رو انجام میدید، ایدهایی به ذهنتون می رسه یا در موقعیتایی خاص و عالی قرار می گیرین که باعث می شه نتایج فوق العاده ای رو تجربه کنین. – راز موفقیت

چیزی که این فرقای بزرگ رو ایجاد می کنه، کارکرد متفاوت افراد در یک زمینه نیس! بلکه باورهاییه که در پشت اون کارا و رفتارِ متفاوت مخفی.

حال یک مثال در بخش ی کاریِ خودم مطرح می کنم: – راز موفقیت

باورِ من اینه که شغلِ خیلی با ارزشی دارم و افراد خیلی زیادی وجود دارن که از مطالب من استفاده می کنن؛ من بر این باورم که این شغل می تونه باعث تغییر زندگی میلیونا نفر باشه و باعثِ تجربه نتایج عالی و بی مثل واسه هر فرد شه؛ واسه همین افراد خیلی زیادی وجود دارن که با عشق و علاقه حاضرند واسه پیشرفت و رسیدن به موفقیت و کسب نتایج عالی در زندگی، هزینه کنن.

حالا به اون روی سکه بدیم: – راز موفقیت

فرض کنین فرد دیگری دقیقاً در همین جایگاه شغلی من باشه، اما باورهایی متفاوت از باورهای من داشته باشه؛ مثلاً باور داشته باشه که مردم پول ندارن و کسی نیس که واسه اجناس اون هزینه کنه؛ یا باور داشته باشه که افراد زیادی وجود دارن که می تونن بهتر از اون عمل کنن؛ یا این باور که افرادی که ارزش کارش رو درک کردن و حاضرند واسه تهیه محصولاتش هزینه کنن، خیلی کم هستن.

همونجوریکه حدس میزنین، این باورِ خراب کردن کننده، هیچوقت به اون اجازه نمی ده که اقدام مناسبی بکنه؛ حتی اگه اون با این باورها، اقدامی هم بکنه، شک نداشته باشینً نتیجه مطلوبی به دست نمی آورد. – راز موفقیت

می خوام بگم که: «فقط و فقط باورهای قوی کننده هستن که اقدام رو به وجود میارن و فرد رو جسور و خطر پذیر می کنن.»

و بگم که: «فقط باورهای قوی کننده هستن که باعث می شن افراد به تجربه ناشناختها، علاقه مند شن.»

این موضوع در مورد همه زمینه ها، همه کسب وکارها و همه فعالیتا و امور انسانی صدق می کنه. – راز موفقیت

واسه اثبات جمله بالا، اگه در شرایطی قرار گرفتید که فردی سرگذشت کسب وکار خود رو این جور گفت که: «۱۵ ساله که در فلان بخش کار می کنم، اما بااینکه خیلی سعی می کنم، نتونسته ام هیچ درآمد خوب یا سودِ پولیِ زیادی رو تجربه کنم.»

اون وقت، شما باید در اینجور شرایطی، قبل از باور و تایید گفته های دوستتان، اول یک جستجوی کامل در مورد یکی دیگر از آدما فعال در بخش فعالیت دوستتان انجام بدین؛ با انجام این تحقیق، آگاهی کامل پیدا می کنین که افراد خیلی زیادی وجود دارن که برعکس دوستتان، در بازه زمانی کمتر یا با سعی فیزیکی کمتر، به سود پولی دهن باز کن و درآمد عالی و متفاوت از دوستتان دست یافته ان. – راز موفقیت

این نتیجه متفاوت، فقط و فقط حاصل باورهای متفاوت و فرکانسای مثبته و ثابت می کنه: «نتیجه ای که افراد از باورهای خود می گیرن، پیرو هیچ قانون واحد و مشخصی نیس.»

باید به این نکته هم دقت کنین که من در مورد فکر صحبت نمی کنم؛ بلکه منظور من باورهاست و این دو ً متفاوت هستن. – راز موفقیت

باور چیه؟
باور، فکریه که بارها از طرایق مختلف واسه ما تکرار شدن و بعد تبدیل به افکار غالب ما شدن.

راز موفقیت , باورا
دقت کنین که قرار نیس شمام نتایج باورهای یک فرد دیگر رو تجربه کنین! اگه شما باورهایی قوی کننده و متفاوت داشته باشین، نتایجی که تجربه می کنین هم به همون اندازه قوی و متفاوت خواهند بود. – راز موفقیت

مثلا، یه سری از آدما باور دارن که ممکنه در کارشون شکست بخورند و واسه همین، باید راه چاره ای واسه خود بسازند که اگه شکست خوردند بتونن از اون شکست خارج شن و خود رو نجات دن؛ اما من بر این باورم که شکست می تونه راه میانبری باشه واسه رسیدن به موفقیت!

بعضی بر این باورند که کمک به بقیه واسه رسیدن به موفقیت، ثروت و خوشبختی، یک کار بیهوده س و کسی که این کار رو انجام می ده، فقط وقت خود رو تلف می کنه؛ اما من بر این باورم که کار من و گروه استورنت، خیلی ارزشمنده و افراد خیلی زیادی وجود دارن که به شکل ً قاطع، تصمیم گرفتن که با قوانین موفقیت، ثروت و خوشبختی آشنا شده و زندگیشان رو تغییر دن. – راز موفقیت

به عنوان آخرین نکته ی این مطلب، یادتون باشه که هرچقدر باورهای عالی در خودتون بسازین، باورهایی عالی تر از باورهای قبلی وجود دارن که می تونین در راه پیشرفت و تکامل، اون باورها رو مرتباً جانشین کنین.

واسه اصلاح باورهایتان، افرادی رو پیدا کنین که در زمانای کوتاه، نتایجی فوق العاده کسب کردن؛ بعد از اونا الگوبرداری کرده و ببینین که اونا چیجوری تونسته ان با باورهای قوی کننده و سرمایه ای کم، نتایجی عالی بوجود آورند؛ این کار، یعنی برداشتن یه قدم مثبت در راه تحقق اهداف و رؤیاهایتان. – راز موفقیت

سید محمد موسوی

قانون جذب ، خیلی از آدما فکر می کنن که اتفاقات و شرایط زندگی اونا به شکل شانسی رخ می ده و اگه می خوان در کاری موفق شن باید خوش شانس باشن!

مثلا:

اونا فکر می کنن که اگه در کاری شکست خوردند از شانس بدشون بوده.
اونا فکر می کنن اگه مریض می شن، از شانس بدشون بوده.
اونا فکر می کنن اگه تونستن موفقیتی به دست بیارن، از شانس خوبشون بوده.
اونا فکر می کنن اگه خودرویشان دزدیده می شه، از بدشانسی شون بوده.
اونا فکر می کنن اگه از شغل خود اخراج شدن، به دلیل بدشانسی شون بوده.
و…
خداوند تاس نمیندازه! – (انیشتین)

اما تا الان به این فکر کردین که اگه همه چیز شانسی رخ می داد، دیگر هیچی سر جای خودش باقی نمی موند؟ می دونستین که خداوند طبق شانس عمل نمی کنه؟

ضروریه بدونین که این دنیا طبق قوانینی ثابت آفریده شده و اون قوانین هیچوقت تغییر نمی کنن.

دوست عزیز، هیچی در زندگی شما شانسی رخ نمی ده! تموم اتفاقات، شرایط و موقعیتای زندگی شما طبق یک قانون بزرگ به وجود بین و اون قانون، قانون جذبه!

قانون جذب
قانون جذب، یکی از قوانین دنیا هستیه که این امکان رو به ما می ده تا بتونیم آینده خود رو، لحظه به لحظه، خودمون رقم بزنیم.

شاید بگید که «امکان نداره اینجور موضوعی حقیقت داشته باشه!»، اما این موضوع واقعاً حقیقت داره.

قانون جذب موضوعی نیس که کشف جدید عصر ما باشه؛ این قانون از اول وجود داشته و سالیان ساله که خیلی از بزرگان ما این قانون رو می دونستن!

حضرت علی (ع)
افلاطون
مولانا
شکسپیر
نیوتون
هوگو
بتهوون
لینکلن
امرسون
ادیسون
انیشتین
قانون جذب حتی از گذشته در ادبیات و اشعار (مثل اشعار مولانا) هم وجود داشته؛ قانون جذب، قانونیه که دنیا طبق اون آفریده شده و دنیا تا ابد طبق این قانون گسترش پیدا میکنه.

این صوت یکی از اشعار کتاب مثنوی مولانا هست:

دوست دارم این موضوع رو خوب درک کنین که افراد چه این قانون رو قبول کنن چه نپذیرند، چه اونو بشناسن چه نشناسند و چه کارکرد اونو بدونن یا ندانند، در هرلحظه طبق این قانون در حال رقم زدن اتفاقات و تجربیات آینده خود هستن.

باید بدونین که:

دنیا طبق قانون جذب مدیریت می شه.
هر فرد تولیدکننده فرکانس هاییه که اونو به دنیا هستی ارسال می کنه.
دنیا، طبق قانون جذب، فرکانسای ارسال شده از طرف هر فرد رو دریافت کرده و بر اون فرکانسا جواب هم جنس می ده.
فرکانسا از افکار و باورها تولید می شن.
قدرت فرکانسای ایجادشده از باورها خیلی قوی تر از قدرت فرکانسای ایجادشده از افکاره.
از روزی که از قانون جذب استفاده کردم، زندگی من دچار تحولی اساسی شد، فهمیدم که زندگی من به شکل کامل در دست خودم بوده؛ پس از اون، هر چیزی که رو که خواستم، خیلی آسون به دست آوردم؛ درواقع، قانون جذب به من کمک کرد تا زندگی ام رو اون گونه که خودم دوست دارم رقم بزنم.

خیلی از آدما میگن: «قانون جذب حقیقت نداره؛ این موضوعات چرندیاته؛ و…»

اما من باور دارم افرادی که قانون جذب رو رد می کنن، به مستند راز که در سال ۲۰۰۶ در استرالیا ساخته شد، دلیل کردن؛ من شکی ندارم که هر فردی که قانون جذب رو رد می کنه، اصلاً نتوانستهه این قانون رو درک کنه! برداشت این افراد از قانون جذب اینه که: «در کنج خونه بشینیم و به چیزایی که می خواهیم فکر کنیم تا اون چیزها از آسمان برامون فرود بیاد»؛ اما موضوع اصلاً اینجور نیس!

در این پست واسه شما یک فایل صوتی و یک فایل متنی تهیه کردم که در اون قانون جذب رو به شکل کامل، آسون و روان توضیح دادم و واسه درک بهتر اون از چند مثال استفاده کردم؛ این فایلا ابهامات شمارو در مورد قانون جذب از بین می برن؛ واسه دانلود این فایلا به انتهای پست مراجعه کنین.

رسیدن به خواستها با قانون جذب
من فکر میکنم که قانون جذب می تونه شمارو به خواسته هاتون برسونه، اما نه به این صورت که در کنج خونه بشینین و همیشهً به افتادن کیسه ای پول از آسمان فکر کنین تا اینجور اتفاقی رخ بده؛ قانون همیشه از راه درست و منطقی شمارو به خواسته هاتون میرسوند.

لازمه بدونین که اگه کسی از قانون جذب مطلع شه، مثل استفاده از هواپیما به جای خودرو واسه سفره؛ استفاده از قانون جذب شمارو سریع تر به خواسته هاتون میرسوند؛ اگه از این قانون اطلاعی نداشته باشین، به هدفتون می رسین، اما دیرتر و با سرعت کمتر!

یک نکته مهم در قانون جذب هست: «احساس خوب، پدیدآورنده اتفاقات خوب هستش»؛ این موضوع یعنی اینکه اگه در طول روز احساس خوبی داشته باشین، امکان نداره که اتفاق بدی برایتون رخ بده؛ اگه افکاری رو انتخاب کنین که احساس خوبی به شما میدن، شما همیشه با سرعت بالاتری به اهدافتان می رسین و اتفاقات خوبی رو در طول روز تجربه می کنین.

اون چیزی که در فرکانسش هستین به شما داده می شه، نه اون چیزی که خودتون می خواید.

هر فردی می تونه از قانون جذب استفاده کنه، اما به شرط اونکه قبول کنه و باور کنه که خودش خالق زندگی خودشه و خداوند به اون قدرت ایجاد زندگی خودش رو داده.

واسه افرادی که تازگیا با قانون جذب آشنا شدن:

دوست عزیز، دنیا، بیهوده آفریده نشده؛ دنیا دارای قوانینی پایدار و دقیقه؛ زندگی در این دنیا، مثل یک بازیه که باید قوانین اونو یاد بگیرین.

همه ما افرادی رو می شناسیم که با سعی کم، نتایج عالی کسب می کنن؛ این افراد خوشبخت و سلامت هستن؛ اما افرادی دیگر رو می شناسیم که علی خلاف میل سعیای خیلی، همیشهً بدهکار بوده و وضع پولی بدی دارن.

کافیه قوانین این دنیا رو یاد بگیرین و مراقب افکارتان باشین و به شرایط و اتفاقات زندگی تون به دسته ای نگاه کنین که باعث احساس خوب در وجود شما شن؛ اگه در طول روز همیشه احساس خوبی داشته باشین، با سرعت خیلی بیشتری به خواسته هاتون می رسین.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید