صورتحساب مستقیم اپراتور

 

۲-۱۴-۱-۸- موبایل وب (وی آی پی):
مصرفکننده با بهره گرفتن از صفحات وب نمایش داده و یا برنامههای اضافی دریافت شده و نصب بر روی تلفن همراه پرداخت را انجام میدهد . این روش از وی آ پی (پروتکل برنامه بی سیم) به عنوان تکنولوژی زیربنایی استفاده میکند و تمام مزایا و معایب وی آ پی را به ارث میبرد . با این حال ، استفاده از مدل پرداخت وب آشنا ، مزایای زیر را خواهد داشت :
– پیشگیری در فروش این صفحات دارای یک آدرس اینترنتی است و میتواند نشانهدار شود تا ویزیت دوباره و یا به اشتراک گذاری با دوستان آسان شود .
– رضایت بالای مشتری از پرداختهای سریع و قابل پیشبینی
– سهولت استفاده از مجموعهای آشنا از صفحات پرداخت آنلاین
با این حال ، بجز اینکه حساب تلفن همراه به طور مستقیم از طریق یک اپراتور شبکه تلفن همراه شارژ میشود ، استفاده از کارت اعتبار و یا پیش ثبتنام در سیستم پرداخت آنلاین مانند پی پال هنوز به همان اندازه مورد نیاز است . روش های پرداخت موبایلوب در حال حاضر توسط تعدادی از اپراتورهای شبکه تلفن همراه لازم الاجرا است . تعدای از مکانیسمهای مختلف پرداخت واقعی را میتوان در پشت یک مجموعه سازگار از صفحات وب استفاده کرد(هاشمی،۱۳۸۶،۹۸) .
۲-۱۴-۱-۹- صورتحساب مستقیم اپراتور :
اتصال مستقیم به پلت فرم صورت حساب اپراتور نیازمند یکپارچگی با اپراتور است اما تعدای ازمزایای زیر را به همراه دارد :
– سادگی – اپراتورها در حال حاضر ارتباط صورت حساب با مصرفکنندگان دارد ، پرداخت به صورت حساب افراد افزوده میشود .
– پرداخت آنی – بالاترین رضایت مشتری را در بر دارد .
– پاسخ دقیق – نشان موفقیت و دلایل شکست
– امنیت – برای محافظت از جزئیات پرداخت و هویت مصرفکننده
– بهترین نرخ تبدیل – از یک تک کلیک برای خرید و بدون نیاز به وارد کردن جزئیات بیشتر پرداخت
– کاهش هزینه های پشتیبانی مشتری
با این حال ، میزان پرداخت با بهره گرفتن از این روش در مقایسه با دیگر ارائه دهندگان خدمات پرداخت بسیار پایین تر است . نمونه هایی از ارائه دهندگان محبوب دنیا :
– ۹۲% با پی پال
– ۸۴-۸۶% با کارت اعتباری ۴۵-۹۱،۷ % با صدور حساب اپراتور در آمریکا ، انگلستان و کشورهای کوچکتر متفاوت اروپایی ، اما معمولا حدود ۶۰ %
– با این حال ، در جهان یک استثنا برای قاعده وجود دارد، در انگلستان ممکن است درصد بیشتر پرداختها به صورتحساب فروشنده از طریق سیستم پای فوریت در مقایسه با کارت اعتباری انجام گیرد(حسینی،۱۳۸۵؛۲۴) .