مصاحبه با نیکی آقایی، در استارت‌آپ ویکند Modotech

خوبی آقایی مشاور و که سه ساله کار حرفه ای خود رو در ایران شروع کرده ، در مصاحبه با Modir TV و در مورد چگونگی برگزاری استارت آپ ویکند مدوتک اظهاراتی رو گفته که مرور اونا خالی از لطف نیس. با  همراه ما باشین.

خوبی آقایی در اول مصاحبه با Modir TV درباره برگزاری این اتفاق بیان داشت:

استارت آپ ویکند، رویدادی سه روزه س که به بچه هایی که ایده استارت آپی دارن و هم اینکه آدمایی که شناختی از استارت آپ ندارن، اجازه میده تا بتونن رابطه جالبی رو به وجود بیارن. خیلی از افراد هستن که جربزه ارائه ی ایده ی خود رو روی سن دارن اما کسائی هم هستن که به طور کل ایده ای ندارن اما یا دیزاینر هستن یا پیشرفت دهنده و یا کلا اشخاصی هستن که میخوان وارد یه شرکت شن که در اون نوآوری شکل گیرد و میخوان یه ایده رو در سه روز از صفر تا صد بکنن و در آخر این شانس رو پیدا کنن که یکی از منتورها و مشاوران و سرمایه گذران به ایده اون ها پر و بال دهد که تجربه بسیار جالبی هم هست.

در ایران تقریبا انگار فناوری مد شده و این موضوع خیلی مهمه که بچه ها یاد بگیرن استارت و شروع کار یه شرکت چقدر زحمت داشته و احتیاج به ایده های باحال و کار کردن با همدیگه داره که در این سه روز شرکت کنندگان می تونن با به دست آوردن این تجربه بر اون واقف شن.

خوبی آقایی در جهت موفقیت این استارت آپ ها در آینده گفت:

در واقعیت ۹۹ درصد از ایده ها در استارت آپ ویکند از بین می رن، بیشتر استارت آپ ویکندا واسه تجربه و واسه نتورکینگ به وجود می آیند تا موفقیت! چون که در عرض سه روز تنها می شه که یه تیم جمع آوری کرد و با افراد جدید آشنا شد. مثلا در استارت آپ ویکند سری گذشته آدمایی بودن که اعلام کردن بعد از سه روز استارت آپ ویکند هنوز با هم در رابطه هستن و تونسته ان ایده های جدید به وجود بیارن.

ایشون واسه رسیدن به موفقیت در این بخش اضافه کرد: چالشی که افراد در این استارت آپ ویکند با اون مواجه می شن بزرگ و گسترده بودن ایده س؛ راه حلی که من میتونم ارائه دهم اینه که هرچه بیشتر ایده خود رو ساده و ساده تر کنن تا فقط به یه هدف برسن که بتونن مشکلات خود رو سریع تر بشناسن تا در آخر بتونن این کار و کاسبی رو سریع تر تجاری سازی کنن.

خوبی آقایی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین رقابت های ایده پردازان در بخش مدوتک گسترده بودن ایده س، چالشای دیگه این بخش رو این جوری توضیح داد: یکی از رقابت هایی که افراد با اون مواجه می شن در مورد صبور بودنه. با در نظر گرفتن تجربه ی شخصی من یکی از راهکارهای رسیدن به موفقیت صبر کردنه. باید بدونیم که در عرض یه روز موفق نمی شیم، در عرض یه سال و شاید چند سال هم موفق نمی شیم. باید صبور باشیم و روی ایده و خصوصا تیم تمرکز کنیم و به تیم کمک کنیم تا انگیزه ی لازم واسه ادامه همکاری رو داشته باشه، اگه فکر می کنین ایده ا ی دارین که شانس موفقیت رو داره باید صبور باشین تا به مقصد برسین…

  • Follow

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *