چگونه از حسگر اثر انگشت موبایل برای ورود به حساب های کاربری استفاده کنیم

هممون در وبسایتای زیادی عضویت داریم که واسه ورود به حساب کاربریمان در اونا، مجبوریم تا رمزهای عبورشون یادمون باشه. حالا خوبیش اینه با وجود توانایی پر کردن خودکار نام کاربری و رمز عبور به وسیله مرورگر کروم، احتیاج به نگهداشتن این پسوردها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده.

بله، پر شدن خودکار فرما به وسیله کروم قابلیتی استثناییه، اما شاید واسه ورود به بعضی حسابای کاربری که براتون اهمیت بیشتری دارن، دوست نداشته باشین که از این توانایی بهره بگیرین؛ شاید به دلیل اینکه احتمال می دید کسی تلفن هوشمند شما رو برداره و به اطلاعات خصوصی تون دسترسی پیدا کنه.

واسه رفع این نگرانی می تونین در جاهایی که احتمال فضولی در موبایلتان بالاست، توانایی پرشدن خودکار رو غیرفعال کنین. اما با این کار دوباره به دام پرکردن دستی فرما خواهید افتاد. پس چاره چیه؟

اگه تلفن هوشمند شما به یه حسگر اسکنر اثر انگشت مجهز باشه، به کمک اپلیکیشن LastPass می تونین بدون کوچیکترین نگرانی واسه لو رفتن یا فراموشی رمزهای عبور، در کسری از ثانیه وارد حسابای کاربری جور واجور خود شید. در این مقاله به طور قدم به قدم روش به کار گیری LastPass واسه پر کردن خودکار فرما رو با هم دنبال می کنیم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین. 

۱- اپلیکیشن LastPass رو دانلود کنین

اولین قدم، دانلود اپلیکیشنه. LastPass رو می تونین به رایگان از گوگل پلی و کافه بازار دریافت کنین، هر چند اگه خواهان امکانات بیشتری مثل امنیت بیشتر یا همگام سازی بین پلتفرمی هستین، می تونین با صرف کمی هزینه LastPass رو به نسخه حرفه ای پیشرفت بدین.

۲- اونو به راه بندازین

هنگام باز شدن اپلیکیشن، واسه فعالسازی اون باید به تب Accessibility در منوی تنظیمات مراجعه کنین. اگه به هر دلیل نتونستید این بخش رو پیدا کنین نگران نباشین، LastPass به طور خودکار این صفحه رو واسه شما نمایان می کنه.

۳- اطلاعات ورود به حسابای کاربری رو وارد کنین

این اولین صفحه ایه که در اول ورود به LastPass می بینین. با اشاره روی علامت + در گوشه پایین صفحه، می تونین اطلاعات وبسایتای مورد نظرتون به همراه نام کاربری و رمز ورود به اونا رو وارد کنین.

۴- نام کاربری و رمز عبور رو وارد کنین

در این صفحه می تونین با تعیین عنوان سایت، نشانی اینترنتی اش رو وارد کنین و البته نام کاربری و رمز عبورتون واسه ورود به سایت رو هم به اون اضافه کنین.

۵- به قسمت تنظیمات برید

وقتی که اطلاعاتتون ثبت شد، حالا نوبت مراجعه به قسمت تنظیماته.

۶- بخش تنظیمات

Settings رو باز کرده و حالا روی گزینه Security اشاره کنین.

۷- اپلیکیشن رو ایمن کنین

اینجاس که می تونیم از بیشترین حد امنیت LastPass اطمینان حاصل کنیم. گزینه به کار گیری اثر انگشت هم از همینجا فعال می شه.

تیک «Lock LastPass Automatically» رو بزنین و تیکای خورده شده رو با تصویر سمت چپ چک کنین. هم اینکه از روشن بودن گزینه «Use fingerprint to unlock» مطمئن شید.

۸- امتحان کنین

حالا نوبت باز کردن سایت با مرورگر و امتحان توانایی اثر انگشت می رسه.

۹- وارد کردن سریع رمز عبور

با اشاره بر قسمت لاگین، صفحه کوچیکی از LastPass نمایان می شه که اثر انگشتتون رو درخواست می کنه. پس از گذاشتن انگشت روی سنسور، اطلاعاتی که در LastPass وارد کردین رو می بینین. حالا کافیه روی پروفایل درست اشاره کرده و اونو تأیید کنین. با این کار، به حساب کاربری تون در سایت مورد نظر وارد میشین.

۱۰- اگه نتونستید وارد حساب کاربریتان شید:

LastPass بعضی وقتا در نمایش پنجره های پاپ آپ دچار مشکل می شه. این مشکل می تونه به موارد مختلفی مربوط باشه؛ از قدرت پردازش تلفن هوشمند گرفته تا رابط کاربری و فعالیتایی که همزمان در حال انجامند.

در هر صورت اگه با اشاره روی فیلد خالی، پنجره LastPass رو مشاهده نکردید، می تونین با پایین کشیدن منوی کشویی اندروید روی نوار مخصوص LastPass کلیک کنین. هر بار که با مرورگر سایتی رو باز می کنین، این نوار در بخش اعلانای اندروید ظاهر می شه.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *