۵۰ نکته که رهبر هر تیمی باید بداند – بخش آخر

در بخش های قبلی با ۴۰ نکته ی اصلی که رهبران باید بدونن آشنا شدیم. دوستانه از شما سپاسگزاریم که تا بدین جا با ما همراه بودین و با امید به اینکه تونسته باشین دست کم یکی از این آموخته ها رو در استارت آپ خود (یا هر نوع سازمانی که در اون هستین) به کار بگیرین (که حتی در این صورت هم بُرد خیلی بزرگی کرده اید).

با همراه باشین:

۴۱) از اعضای شرکت واسه حل مشکلات تون نظر بگیرین

همه ی شرکت ها همیشه با مشکلات و مسائل بسیاری رو به رو هستن. به کارمندان تون اجازه بدین که در شنیدن مشکلات، ارائه تحلیل هاشون و حل این مشکلات بتونن دخالت داشته باشن. به اون ها حالی کنین که حرفشون ارزش داره و جزئی مهم از سازمان تون هستن.

نکات رهبری

۴۲) مشکل جدید، راه حل جدید می خواهد!

در این که تجربه از اتفاقات گذشته، کمک حال آینده هستش شکی نیس! اما گیر کردن در گذشته و مرور موفقیت ها، هیچوقت به حل مشکلات زمان حال نمی انجامد!

اینجور مشکلی در رهبران این جور ظاهر می شه که مشکلات حال حاضر شرکت رو برابر با اتفاقات گذشته فرض می کنن و راهکارهای قدیمی رو واسه حل مشکلات جدیدشون استفاده می کنن؛ در حالی که اون راهکارها پاسخگوی مشکلات جدید شرکت نیستن.

نکات رهبری

۴۳) رهبر بودن به معنی «خودتون بودن» است!

رهبر بودن به معنی «خودتون بودن» است؛ همین قدر ساده و همین قدر سخت..!

نکات رهبری

۴۴) موفقیت رو واسه کارمندان تون تعریف کنین!

تعریف تون از موفقیت چیه؟ هدف و چشم اندازی که دنبال می کنین چیه؟ کارمندان تون باید از اون ها باخبر شن. اهداف و چشم اندازهایتان رو روی یه برگه کاغذ بنویسین و در جایی از شرکت که دیگه کارکنان تون هم بتونن اون رو ببینن و مفهومش رو دریابند، بذارین!

نکات رهبری

۴۵) رهبری یعنی حل مسائل!

اگه روزی زیردستان شما، شما رو از مشکلات پیش روتون آگاه نکردن، بدونین که شما دیگه رهبر اون ها نیستین! شاید فکر کنن که شما نمی تونید مشکلات شون رو حل کنین یا تصور کنن که مشکلات شون واسه شما اهمیتی نداره!

در هر صورت هرکدوم از این دو به معنی «پایان رهبری» شما می باشه.

نکات رهبری

۴۶) چارچوب هاتون رو بشناسین

دل سوزترین و مهربون ترین رهبر هم که باشین، باید یه سری چارچوب ها و محدودیت ها رو واسه خودتون در رفتار با پیروان تون داشته باشین.

این چارچوب بندی ها نه سنگدلی ست و نه غرور، بلکه سپری ست واسه شما و کارکنان تون در برابر هرج و مرج های جور واجور پیش روتون.

نکات رهبری

۴۷) رهبر هستین نه دانای کل!

رهبری به معنی این نیس که شما در هر زمینه ای علم کامل دارین. دونستن به اندازه ی یه اقیانوس و با عمق یه میلیمتر خطاست!

با این مسئله کنار بیایید و حتی کارمندانتان رو از این قضیه باخبر کنین. شما باید بتونین از تجربه های اون ها در کار استفاده کنین.

نکات رهبری

۴۸) اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یه رهبر از هر دری که بیرون رود؛ تعهد پیروانش هم از همون در بیرون میره!!

نکات رهبری

۴۹) شما مهم هستین

وقتی با مدیری صحبت می کنین می فهمید که چقدر اون مهمه. وقتی که با یه رهبر صحبت می کنین، می فهمید چقدر شما مهم هستین!

نکات رهبری

۵۰) همه ی رهبرها کتاب خونن!

همه ی کتاب خوان ها رهبر نیستن، اما همه ی رهبرها کتاب خونن!

نکات رهبری

  • Follow

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *