۵۰ نکته که رهبر هر تیمی باید بداند – بخش سوم

در ۲ مقاله ی قبلی، ۲۰ مورد از نکات اصلی رو گفتیم. واسه مطالعه ی ۱۰ مورد بعدی، با همراه باشین:

۲۱) موشکافی دلیل شکست های سازمانی

دلیل شکست های سازمانی رو موشکافی کنین تا ضمن تشخیص راه نادرست، از تکرار اون جلوگیری کنین!

نکات رهبری تیم

۲۲) الگوی پیروان تون باشین!

طوری رفتار کنین که بقیه شما رو به عنوان الگو انتخاب کنن و آینده ی کاری دلخواه رو به شکل شخصیت شما مجسم کنن. این کار علاوه بر داشتن شخصیتی ایده آل، لازمه داشتن ارتباطات قوی در کل سازمان می باشه.

نکات رهبری تیم

۲۳) دوراندیش باشین!

واسه حل مشکلات احتمالی دوراندیش باشین. مطمئن باشین با درنظرداشتن چند راه حل تخصصی، هیچوقت در موارد اضطراری غافلگیر نمی شید!

نکات رهبری تیم

۲۴) مراتب کاری رو به کارمندان گوشزد کنین

همزمان با داشتن روابط غیر رسمی دوستانه در سازمان، روابط رسمی و بوروکراتیک رو حفظ کنین و رعایت سلسله مراتب کاری رو به مسئولین و سرپرستان گوشزد کنین.

نکات رهبری تیم

۲۵) از خبرهای بد و انتقادات، با آغوش باز استقبال کنین!

انتقادات رو قبول کنین تا بدونین که دقیقا در کجا نیازمند بهینه سازی و پیشرفت هستین. هرچند هیچکی خیلی دوست نداره که بقیه به انتقاد از چگونگی ی تفکر و عمل ایشون بپردازند، اما در از دست دادن این موضوع، پیشرفت بسیار کندتر هستش.

انتقادات معمولا فرد رو با زاویه های جدید از موضوع مواجه می سازه که قبل از اون مخفی بوده ان. این وسط رهبر باید از قوه ی قضاوت خود واسه تشخیص انتقادات مناسب و کاربردی از موارد بی فایده استفاده کنه و کمک بگیره.

نکات رهبری تیم

۲۶) مراقب بوروکراسی بیشتر از اندازه باشین!

یه رهبر باید بدون مستهلک کردن خود، کارای بزرگ انجام بده و سازمان رو طوری اداره کنه که مدیر و همه کارکنان اون به خاطر زندگی کار کنن نه این که به خاطر کار زندگی کنن!

نکات رهبری تیم

۲۷) به پیروان خود ماهی ندین!

به جای ماهی دادن به پیروان تون، به اون ها ماهیگیری یاد بدید. دلسوزی بی مورد یه رهبر و تلاش اون واسه انجام تموم وظایف به تنهایی، اون رو به ویرانی دچار می کنه!

نکات رهبری تیم

۲۸) رهبری به موقعیت های سخت محدود نمی شه!

مدیریت و رهبری یه پروژه فقط به حل و فصل رقابت های اون خلاصه نمی شه، بلکه علاوه بر این ها، باید واسه آینده و راه پیش روی پروژه هم برنامه ریزی کرد. یعنی رهبری به لحظه و موقعیت های سخت محدود نمی شه و برنامه های بلندمدت و آینده رو دربرمی گیرد.

نکات رهبری تیم

۲۹) شکست خوردن چیزی روشن ست!

رهبران نباید از بیان و بیان شکست های خود بترسند، هر انسانی شکست می خورد و اشتباه می کنه، اون چه که اهمیت داره رفتار و تصمیماتیه که پس از شکست اتخاذ می شه.

نکات رهبری تیم

۳۰) به ایده های تازه اهمیت بدید!

هر چقدر هم که تجربه دارین، به ایده های تازه اجازه بیان، شکوفایی و اجرایی شدن بدید؛ یادتون نره که درس های قبلی شما، راه حل مشکلات گذشته بودن، نه مسائل آینده و پیش روی شرکت!

نکات رهبری تیم

  • Follow

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *