راهنمای بازی Red Dead Redemption 2؛ جذاب‎ترین مکان‎ها

نتیجه کار جدید شرکت خوش نام راکستار گیمز به اندازه ای وسیع و دیدنیه که بازیکن می تونه ساعتای طولانی رو فقط صرف گشت و گذار کنه بدون اینکه ذره ای خسته شه؛ سرزمین پرجزئیات Red Dead Redemption 2 در کنار طبیعت بکر و متفاوتی که در خود جای داده، محموعه ای خیلی زیاد از ایستر اگا رو داره که تعداد اونا از کل موارد مشابه تموم نسخه های Grand Theft Auto بیشتر می شه.

  • قسمت اول: ۱۰ نکته‎ای که بهتره قبل از تجربه Red Dead Redemption 2 یاد بگیرین
  • قسمت دوم: چیجوری در Red Dead Redemption 2 پولدار شیم؟
  • قسمت سوم: راهنمای بازی Red Dead Redemption 2؛ کمپ و ارتقای اون
  • قسمت چهارم: آموزش کامل شکار در Red Dead Redemption 2
  • قسمت پنجم: راهنمای پیدا کردن بهترین اسلحه‎ها و لوازم در Red Dead Redemption 2
  • قسمت ششم: هر اون چیزی که باید در مورد اسب‎ها در Red Dead Redemption 2 بدونین
  • قسمت هفتم: راهنمای بازی Red Dead Redemption 2؛ جذاب‎ترین مکان‎ها
  • قسمت هشتم: سیستم Honor در بازی Red Dead Redemption 2 چیجوریه؟

اگه در سالای قبل درگیر پیدا کردن آدم فضاییا، غول پاگنده یا ساحره ترسناک GTA V بودین، وقت اون رسیده تا پای به دنیای سندباکس غرب وحشی گذاشته و با اشیا و عجایب اون که هرکدوم نکات و اشارات بزرگی در خود نهفته دارن آشنا شید؛ به همین منظور ۱۷ ایستر منحصر به فردی که باید قبل از مرگ در Red Dead Redemption ببینین رو همراه با محل دقیق شون واسه شما جمع کردیم. البته حواستون به اسپویلرهای مطلب باشه!

ربات زنگ زده

در جریان یکی از ماموریتای جانبی جذابی که طی اون روایت ناشناس ای رو دنبال می کنین به اسم A Bright Bouncing Boy، آرتور با رباتی زنگ زده و شکسته ملاقات می کنه. مثل خیلی از مواردی که در این مطلب می بینین، RDR2 ایده تداخل زمان و تکنولوژی با دنیای غرب رو دستمایه شوخی کرده تا به جای مشاهده گاومیشای آمریکای شمالی در میان برفای کوهستان با رباتی اندروید مانند مواجه شیم.

واسه پیدا کردن این آدم آهنی مفلوک در مرحله اول باید ماموریت یاد شده رو با ملاقات سازندۀ ربات در نزدیک جنوب غربی Saint Denis شروع کنین. دست کم ۲۴ ساعت (داخل بازی) بعد از تموم شدن بخش قایق اسباب بازی در نیمه های شب به آزمایشگاه مخترع در شمال Brandywine Drop سفر کنین و آزمایش الکتریکی Draig رو هم انجام بدین.

پس از گذشت چند روز دوباره به همون محل رفته و چراغ حاضر در آزمایشگاه رو ورداشته و به شمال غربی ترین نقطه کوهشتان نزدیک Colter برید تا بعد از چند قدم پیاده روی سخت با ربات مورد نظر دیدار کنین.

اسکلت بزرگ

این مورد خاص به شایعات و تصاویری که چند سال پیش در سطح فضای مجازی و اینترنت منتشر شده بود اشاره داره و نمی تونه هیچ توجیهی مبنی بر وجود زندگی وحشی بزرگ در دنیای RDR2 داشته باشه.

اگه تا میانه های کوهستان Shann سوارکاری کنین، در ناحیه شمالی شهر Strawberry با مجموعه استخوانای بزرگی مواجه میشین که واسه لحظاتی ممکنه ترس رو مهمون وجودتون کنه. این ایستر دقیقاً اسکلتی تقریباً سر هم از یه آدم بزرگ رو تداعی می کنه که محاله در سال ۱۸۹۹ وجود خارجی داشته باشه.

روبرو شدن با KKK

اگه در دشتهای وسیع Southfield کمی بچرخید، درست در کنار منطقه Rhodes شایدً با آدمایی روبرو میشین که شنلی سفید رنگ پوشیده و با ده دست داشتن مشعلایی در کنار یه صلیب به آتیش کشیده شده مشغول انجام مراسمی ترسناک هستن.

بدیش اینه این افراد دانشمندانی نیستن که قصد دزدیدن شما رو داشته باشن، بلکه دقیقاً نسخه غرب وحشی سازی شدۀ فرقه Ku Klux Klan موسوم به KKK هستن. با اینکه این فرقه یه جور سازمان یکی در گذشتۀ آمریکا در مورد پشتیبانی از نژاد سفیدپوست، یهودستیزی و ضدیت با کاتولیک بودن و ابزارشون ترور، خشونت و ایجاد وحشت حساب می شد، نسخه راکستار اونا خطر خاصی واسه بازیکن ایجاد نمی کنه.

ماجراهای قاتل زنجیره ای

در دنیایی که کشت و کشتار زیادی جریان داره، خیلی عجیب نیس که فهمیده باشین یک یا چند قاتل زنجیره ای ماهر فضای Red Dead Redemption 2 رو مسموم کرده و جولان میدن.

در جریان روایات و ماموریتای این بازی با نکات و سرنخای خیلی از این قاتل زنجیره ای تحت نام Killer Clues آشنا میشین. در کنار خط راه آهن منطقه Valentine منتهی به Citael Rock، اول پای بریده شده ای هست، بعد بدنی حلق آویز شده از پل دیده می شه که روی سنگ بغل دستی اون نوشته شده «ببین چه کارایی کردم».

در دهن جسد به دار آویزون شده نقشه ای هست که به حل معمای وحشتناک قاتل زنجیره ای کمک می کنه و باید واسه اتمام اون هر سه قسمت اونو به مرور پیدا کنین.

بشقاب پرنده نورانی

اگه عنوانی از شرکت راکستار گیمز جفت و جور کردین و داستان یا دست کم نکاتی مربوط به یوفوها و موجودات فرازمینی در اون نبود، به اصالت اون بازی شک کنین. حالا خوبیش اینه واسه دست تکون دادن واسه آدم فضاییای RDR2 احتیاجی به انجام مجموعه فعالیتای طولانی و خسته کننده مثل داستان کوهستان Chiliad در GTA V نیس.

اول به کابین واقع در شمال شرقی Heartland Overflow در New Hanover سفر کرده تا با یه عالمه از فرقه گرایان کشته شده مواجه شید؛ یادداشتای روی میز رهبر اونا رو مطالعه کرده و بعد بیان کننده نقشه رو کمی بالاتر از حرف M روی عبارت Mount Shann علامت بزنین.

وقتی که به قله برسین یادواره مذهبی خاصی ساخته شده از سنگ رو می بینین؛ نوشته های روی اونو واسه چند لحظه بخونین یا چند دور دور و بر اون بدوید و پس از اون دوباره به کلبه نزدیک Heartland Overflow برگردین.

در اونجا کمپ بزنین و مطمئن شید آرتور تموم شب رو می خوابد؛ حالا وارد کابین شید تا متوجه حلقه نورانی عجیبی تشکیل شده از رنگای سفید و سبز در بالای سقف شید، خیلی سریعً به بیرون کابین دویده و دوربین رو به سمت آسمون بگیرین تا با موجودات فرازمینی غرب وحشی آشنا شید.

هم نشینی با پاگنده

راکستار از قدیما علاقه زیادی به افسانه پاگنده یا همون BigFoot نشون داده؛ بعد از اینکه شایعه ای در مورد وجود پاگنده در کوه های GTA SanAndreas پخش شد که به طور کاملً هم دروغ بود، و حضور حاشیه ای اون در GTA V، استودیوی بازی سازی قصه ما دلایل بهتری رو در RDR2 گذاشته س.

با اینکه بازم پاگندۀ افسانه ای نشون داده نمی شه، در یکی از غارهای دور افتاده شمال شرقی Grizzlies West می تونین با بیگ فوت واسه دقایقی هم صحبت شید.

واسه شروع این ایستر اگ اول باید تا دریاچه کوچیک Calumet Ravine در شمال Baccus Station سوارکاری کنین. در این محل مجموعه ای مرموز از پرنده های مشکی رنگ شما رو تا اقامتگاه موجود عجیب مورد نظر هدایت می کنن. وقتی که به غار می رسید، هیولای درمونده و تنها سفره دلش رو باز کرده و از سبک زندگی اش و اینکه مردم میخوان اونو به قتل برسانند صحبت می کنه.

هواپیمای کوچیک سقوط کرده

این ایستر باحال اشاره کوچیکی به ماموریت Deadalus and Son نسخه قبلی Red Dead داره؛ در قسمت شمال غربی Little Creek River، در میان جنگل و نزدیک تپه های سبز می تونین هواپیمای دست ساز کوچیکی که سقوط کرده رو پیدا کنین.

به نظر می رسه مخترع این دستگاه پرنده خیلی شانس زیادی واسه پرواز نداشته.

محل اصابت شهاب سنگ

کلبه ای  در ناحیه شرقی Brandywine Drop در دره Roanoke هست که اگه وارد اون شید با صحنه ای شوکه کننده روبرو میشین. در حالی که سقف سوراخ شده، چاله ای تقریباً عمیق و گداخته کف اتاق هست که از اون گرما بلند می شه.

دور و بر این چاله سه آدم تیکه پاره شده وجود دارن که به طور کامل مشخصه به وسیله سنگ آسمونی پرسرعتی به شکلی آزار دهنده کشته شدن. در طول تاریخ همیشه در اخبار و قصها در مورد احتمال شهاب باران و برخورد اجرام فضایی اخطار داده شده، ولی هیچوقت ندیده بودیم یه سنگ کوچیک ممکنه چقد خیلی بد باشه!

دیگ جادو جنبل

شاید بعضیا بگن این سکانس شاید به طور کاملً هم مربوط به قضایای جادو و جنبل نباشه، اما شکی نیس که در نگاه اول یاد ساحرهای پیر با بینی بیریخت و کلاه عجیبشان که معمولاً پای دیگ در حال درست کردن افسون یا معجونی هستن می افتیم.

در نقاط شمالی منطقه Grizzlies East و تقریباً بالای حرف N از عبارت Ambarino در نقشه هست. اگه به داخل دیگ کمی بیشتر دقت کنین متوجه جوشونده شدن چند عدد چشم و بقیه اعضای چندش آور هستین؛ جالبه که می تونین از این افسون بخورین تا از حال رفته و واسه دقایقی به حالت خلصه سفر کنین!

بررسی نمادهای عجیب

راکستار عاشق پازلای سخت و رازآلوده و بازی Red Dead Redemption 2 هم از این ماجرا مستثنی نیس؛ اگه سفری به شمال منطقه Valentine داشته باشین، درست در قسمت جنوبی خط راه آهنِ مرز Ambarino و New Hanover، زیر صخره بزرگ علامتایی مرموز حکاکی شده و خیلی راحت می تونه حس کارآگاهی شما رو بیدار کنه.

واسه حل این معما باید روند طولانی و هوشمندانه ای رو پی بگیرین که در حوصله این مطلب جا نمی گیره. ولی در همین حد کافیه که کلید حل پازل مورد بحث در غاری مخفی نزدیک جاده Ambarino نهفتهه.

بُشکه سوار

احساس می شه یکی از اهالی پیشرفت دهنده در استودیو راکستار یکی از طرفداران پروپاقرص جی.آر.آر تالکینه، چون که دو مورد از این لیست رابطه واضحی با مجموعه آثار هابیت و ارباب حلقه ها دارن.

در نزدیکی آبشارهای Donner Falls، شمال Bacchus Station اگه نزدیک مناطق ساحلی به سمت جنوب رودخانه کمی پیاده روی کنین با صحنه ای باحال روبرو میشین؛ یه زن بینوا که چهره ای مغموم و وحشت زدی هم داره در داخل یه بشکه انداخته شده و غلت زنان از نزدیکی شما عبور می کنه.

زن سنگ آسیاب

زنی که در نسخه قبلی Red Dead Redemption به جای الاغ به سنگ آسیاب بسته شده بود و می تونستید اونو مورد اذیت و تمسخر بذارین یا بی خیال نسبت به موضوع از کنار رد شید رو یادتون هست؟

در دنباله بازی به شمال غربی دریاچه Don Julio در منطقه New Austin سفر کنین تا با صحنه ای دلخراش اما خاطره انگیز مواجه شید. در این سکانس اسکلت زن مورد بحث در حالی که به طنابایی گرفتار مونده دیده می شه که شایدً حس عذاب وجدانی رو در وجود بازیکن زنده می کنه.

بقایای ماموت

در حالی که هنوز اندیشمندان در هاگیر واگیر نسبت دادن ریشه فیلا به ماموتا هستن، ایستر اگ باحال راکستار اشاره ای نه خیلی تازه به عصر یخبندان داره.

به شمال غربی Ambarino جایی که دو رودخانه با هم تلاقی می کنن برید تا اسکلت موجود پشمالوی قدیمی رو در میان برفا تماشا کنین. شمام یاد مندی افتادید؟

آئین قربونی پاگانیا

پاگانی که در اول شایدً تفکر شما رو به سمت سوپرخودروهای ایتالیایی می بره، در تاریخ به مجموعه قبایلی افراطی نسبت داده می شه که در دوران باستان شدیدا نسبت به ظهور دینای الهی عکس العمل نشون می دادن.

اگه اینجور سنتا براتون جذابیت داره در RDR2 به غرب دریاچه Owanjila سفر کنین تا با صحنه ای دلخراش و به جا مونده از یکی از معروفترین آئینای قربونی فرقه یاد شده روبرو شید.

خانۀ هابیتا

اینم مورد دومی که به مجموعه افسانه های پرطرفدار هابیت در رابطه به نظر می رسه؛ اگه به محدوده شمال شرقی Bacchus Station سوارکاری کنین، با خونه ای بامزه و بسیار مثل محل سکونت هابیتا دیدار می کنین.

بدیش اینه امکان ورود به این خونه با درب کوچکش وجود نداره، ولی کسی چه می دونه، شاید درون اون Bilbo و Frodo زندگی می کنن و تعدادی از اونا هم در عصر غرب وحشی حضور داشتن.

خونه شیمی دان

این ایستر یکی از باحال ترین نقاطیه که میشه در Red Dead Redemption 2 تماشا کرد، اما در نقطه ای از نقشه قرار داره که شایدً حوصله سفر به اونجا تا قبل از اتمام بازی رو دارین.

در منطقه New Austin درست بین Gapooth Ridge و Cholla Springs کلبه ای چوبی هست که به منبعی از مواد شیمیایی و کیمیاگری متصله و با نزدیک شدن به اون منفجر شده و خاکستر می شه.

قصه مرد و گوسفند

با اسب به شمال غربی Emerald Ranch سفر کنین تا به مزرعه Guthrie برسین. در یکی از اسطبلای کوچیک جسد چوپان جوونی رو می بینین که در آغوش یه گوسفند مرده س.

اگه یادتون باشه در بازی قبلی هم مورد مشابهی از علاقه بیشتر از اندازه یه سوارکار با اسبش شنیده بودین، در نتیجه مشاهده این ارتباطات عجیب و بعضی وقتاً شوکه کننده در عناوین راکستار خیلی عجیب به نظر نمی رسه.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *